Kredyt gotówkowy za darmo – czy to możliwe?

  • 06.05.2020, 14:50
  • Artykuł sponsorowany
Kredyt gotówkowy za darmo – czy to możliwe?
Nie musisz oglądać telewizji, aby codziennie być zarzucanym standardowymi hasłami „pożyczka za darmo”, „oddajesz tyle, ile pożyczasz” itp. Tego typu slogany pojawiają się wszędzie, w tym w Internecie. O ile nie interesuje Cię kredyt gotówkowy, nie będziesz pewnie drążyć tematu, niemniej jednak zdarzają się sytuacje, w których taki darmowy kredyt jest wręcz wybawieniem.

Czy faktycznie można dostać tego typu pożyczkę zupełnie za darmo? Jeśli tak, to jakie warunki należy spełnić, aby móc wnioskować o zobowiązanie?

 

Działanie banków w praktyce a kredyt gotówkowy bez opłat

Nie da się ukryć, że celem każdej działalności jest zarobek. W związku z tym także w instytucjach bankowych obecne jest nastawienie  na zysk. Inaczej trudno byłoby im funkcjonować. Jak każda firma, pobierają one za swoje usługi pewne wynagrodzenie, by rosnąć w siłę i być w stanie pokryć pensje pracowników czy utrzymać swoje siedziby. Z reguły wszelkie banki pobierają opłaty za usługi takie jak udzielanie kredytów (zobacz kredyt gotówkowy ranking ) i pożyczek, zazwyczaj w formie marży, prowizji za udzielenie dofinansowania czy opłaty za rozpatrzenie wniosku kredytowego. Dlaczego więc stale natykamy się na hasła „kredyt za darmo”? Czy to tylko chwyt reklamowy, czy może jest w tym ziarnko prawdy? Otóż obie odpowiedzi są prawidłowe. Istnieją pewne sposoby, aby otrzymać kredyt bez opłat, jednak należy spełnić określone warunki, które nie zawsze bywają korzystne dla klienta.

 

Kredyt gotówkowy bez opłat tylko dla nowych klientów

Wiele instytucji finansowych tworzy atrakcyjne hasła reklamowe i korzystne oferty, by przyciągnąć nowych klientów. W związku z tym pierwsza pożyczka gotówkowa faktycznie może być nawet darmowa. Najczęściej darmowy kredyt udzielany jest jednak na niewielką sumę i na bardzo krótki czas, w tym wyłącznie dla klientów, którzy np. założą w danym banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Taka promocja mimo wszystko opłaca się bankom, ponieważ istnieje szansa, że przynajmniej część nowych klientów przyciągniętych atrakcyjną ofertą pożyczki pozostanie z nimi na dłużej.

 

Pierwsza pożyczka lub kredyt gotówkowy gratis

Najlepiej jest uważnie czytać oferty konkretnych banków i instytucji finansowych, ponieważ z reguły dotyczą one wyłącznie pierwszej pożyczki. Na rynku dostępnych jest mnóstwo takich ofert, dzięki czemu klient może pożyczyć np. 1500 zł i oddać dokładnie tyle samo. Warunkiem jest jednak to, aby była to pierwsza pożyczka w danej firmie oraz aby została ona spłacona w krótkim terminie – z reguły do 30 dni. Jeśli natomiast przekroczy się ten termin, wówczas warunki spłaty stają się wyjątkowo niekorzystne, a odsetki mogą rosnąć w zawrotnym tempie. Nawet jeśli większość klientów spłaca tego typu kredyty terminowo i nie przynosi bankowi żadnych większych zysków to takiej instytucji musi się to opłacać i zapewne straty te pokrywa kosztami innych pożyczek przez nią udzielanych.

 

Darmowy kredyt gotówkowy nie dla osób z wpisem w BIK

Na kredyt bez żadnych dodatkowych opłat z reguły nie mogą liczyć osoby, które mają już negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej, ponieważ dla banku jest to zbyt duże ryzyko, że taka osoba jest niewypłacalna. Poza tym często oferty darmowych pożyczek i kredytów nie są skierowane do osób, które nigdy nie zaciągały żadnych zobowiązań. W związku z tym warto czasem korzystać z karty kredytowej, brać drobne pożyczki czy korzystać z zakupów na raty, by wyrobić sobie historię kredytową i stać się bardziej wiarygodnym w oczach instytucji finansowych.

 

Opłaty za kredyt gotówkowy wliczone w inne usługi

Pamiętaj, że rzadko zdarza się, aby coś było zupełnie darmowe. Często banki czy inne instytucje finansowe oferującej darmowe pożyczki wymagają np. założenia ROR czy skorzystania z innych produktów banku, które mogą być mniej korzystne niż w przypadku tych instytucji, które nie oferują kredytu bez opłat. Nie jest to regułą, ale warto mieć tę zależność na uwadze.

 

Dokładnie sprawdzaj każdy kredyt gotówkowy

Od jakiegoś czasu na szczęście klienci nie muszą doszukiwać się ukrytych opłat w niewidocznych gołym okiem druczkach. Instytucje finansowe mają bowiem obowiązek tak reklamować swoje produkty i usługi, aby m.in. stopa oprocentowania była czytelna (i określona, czy jest ona stała, czy zmienna), a RRSO i informacja o dodatkowych produktach typu ubezpieczenie łatwa do zidentyfikowania.

 

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?

Istnieje wiele porównywarek i kalkulatorów kredytowych, które pozwalają obliczyć, ile będzie wynosić rata i ogólne obciążenie opłatami klienta przy zaciągnięciu kredytu czy pożyczki. Oblicza się to po dokładnym przeanalizowaniu RRSO, a także uwzględnieniu zmian wartości pieniądza. Nie da się więc tego po prostu określić w krótkiej i ogólnej reklamie, dlatego też nie zawsze warto wierzyć sloganom! Lepiej jest sprawdzić najkorzystniejszą ofertę przy pomocy rankingu kredytów lub sprawdzić kredyt kalkulator bądź po prostu udać się do placówki banku i dowiedzieć się tego osobiście. Przy użyciu tych narzędzi z łatwością znajdziesz też kredyt, który nie zawiera żadnych dodatkowych opłat.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe