Bryg. Leszek Morkis, oficer prasowy straży pożarnej pożegnał się z mundurem

  • 07.05.2020, 10:09
  • Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu
Bryg. Leszek Morkis, oficer prasowy straży pożarnej pożegnał się z mundurem
W dniu 30 kwietnia odbyło się pożegnanie ze służbą Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu - brygadiera Leszka Morkisa.

Za 24 lata ofiarnej służby w Państwowej Straży Pożarnej na rzecz bezpieczeństwa obywateli bryg. Leszkowi Morkisowi podziękował p.o. Komendant Powiatowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu bryg. Piotr Dudek oraz współpracownicy komendy.

Bryg. Leszek Morkis służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w dniu 15 lutego 1996 r. jako strażak na podziale bojowym w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 1. w Azotach. Po dwóch latach służby został oddelegowany na studium oficerskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po tym przeszkoleniu objął stanowisko młodszego oficera do spraw operacyjnych. W trakcie służby odpowiedzialny był za nadzór nad jednostkami OSP oraz stanowiskiem kierowania. Po kilku latach służby prowadził również szkolenia funkcjonariuszy państwowej jak i ochotniczej straży pożarnej oraz pełnił obowiązki oficera prasowego komendy. Podczas kilkunastu lat swojej pracy brał udział również w wielu skomplikowanych i długotrwałych działaniach ratowniczo-gaśniczych tj. pożar w składzie kauczuku IXO w Kędzierzynie-Koźlu, powódź w 1997 r., powódź 2010 r., wybuch w kamienicy przy ul. Czerwińskiego w Kędzierzynie-Koźlu. W działaniach, w których brał udział organizował pracę w sztabie oraz jako oficer prasowy. Podczas służby współpracował z jednostkami OSP z terenu powiatu, z nadleśnictwami i innymi służbami.

Bryg. Leszek Morkis wdrożył w służbie wiele rozwiązań, które z powodzeniem funkcjonują na obecnym stanowisku kierowania, nadzorował również jego modernizację. Podczas swojej wieloletniej służby dał się poznać jako bardzo koleżeński, elokwentny, odpowiedzialny i broniący swojego zdania kolega.

Strażacy dziękują za wspólne lata służby!

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe