Znów trzeba zacisnąć zęby, czyli o zamkniętej DW 408

  • 08.05.2020, 12:09 (aktualizacja 08.05.2020, 13:14)
  • W
Znów trzeba zacisnąć zęby, czyli o zamkniętej DW 408 W Przebudowany odcinek DW 408 Bierawa-Korzonek, po sześciu miesiącach robót, oddano do użytku pod koniec 2019 r. Na przebudowę przejazdu kolejowego w Bierawie przyjdzie czekać do czerwca
Ponownie mają pod górkę kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 408. Strategiczny trakt łączący Kędzierzyn-Koźle z Gliwicami w miejscu styku z przejazdem kolejowym pomiędzy Azotami a Bierawą 7 maja wyłączono z użytku. Jak długo przyjdzie czekać na otwarcie?

Robotnicy prowadzą prace kolejowe, w ramach których wymienią tory na odcinku Kędzierzyn-Koźle - Stare Koźle i przebudują opisywany przejazd przez linię nr 151. Nie będzie on dostępny dla kierowców do końca maja.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają bezpieczeństwo w ruchu pociągów i samochodów, w związku z czym przebudowywane są przejazdy kolejowo-drogowe.

- Przejazd w Bierawie, na linii kolejowej 151 Kędzierzyn Koźle - Chałupki, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 408 otrzyma nową, lepszą nawierzchnię drogową. Zostaną wymienione tory i podkłady na przejeździe, w efekcie czego pociągi pojadą sprawniej - informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zaznacza, że roboty związane z wymianą torów można wykonać tylko przy wstrzymanym ruchu samochodów.

- Prace na przejeździe zaplanowano w dniach 7-31 maja. Zmiany w organizacji ruchu zostały uzgodnione z przewoźnikami, zarządcą dróg i policją. Mobilizujemy wykonawcę, by prace zostały zakończone w uzgodnionym terminie - uszczegóławia Katarzyna Głowacka.Prace prowadzone są w ramach zadania „Wykonanie przebudowy obiektu inżynieryjnego w km 1,328 na linii kolejowej nr 709, na szlaku Kędzierzyn Koźle - Stare Koźle wraz z wybranymi elementami infrastruktury kolejowej”, w ramach projektu inwestycyjnego pn.: „Prace na linii kolejowej E-59 na odcinku Kędzierzyn Koźle - Chałupki (Granica Państwa)”.

Objazd dla samochodów osobowych prowadzi - równolegle do DW 408 - przez Grabówkę. Kierowcy ciężarowych muszą się kierować przez Starą Kuźnię. 

Informacja o tym, że kolej planuje inwestycję, nie dotarła do Urzędu Gminy w Bierawie. 

- Jestem tak zaskoczony, jak wszyscy. Na pewno żadnej informacji nie otrzymaliśmy - zapewnia wójt gminy Bierawa Krzysztof Ficoń, kiedy rozmawiamy 8 maja. - Wielkie zaskoczenie, że coś takiego jest robione. Dowiedziałem się dopiero, kiedy - jak wszyscy nasi mieszkańcy - nie mogłem przejechać - dodaje.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Apoloniusz
Apoloniusz 08.05.2020, 15:28
Jakby nie można było uzgodnić terminu tych prac wtedy, gdy trwał remont drogi, która też była wtedy zamknięta.

Pozostałe