Dosięgła ich ręka sprawiedliwości

  • 18.05.2020, 12:10 (aktualizacja 18.05.2020, 15:30)
  • ANKO
Dosięgła ich ręka sprawiedliwości
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o serii włamań do altanek i ich dewastacji na terenie ogródków działkowych przy ul. Gliwickiej. Policja ujęła już czterech podejrzanych o te czyny sprawców. Sprawa jest rozwojowa.

W czwartek 14 maja pisaliśmy o tym, że ktoś zakradł się w nocy na teren Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Jedność” i spenetrował szereg altanek. Powybijano szyby, wyłamano drzwi, zdewastowano wnętrza. Gdzieniegdzie znikł też sprzęt i narzędzia. Powiadomiono policję, która na miejscu dokonała oględzin.

- W ostatnich dniach zostaliśmy powiadomieni o włamaniach do których doszło na trenie ogrodów działkowych przy ul. Gliwickiej. Na tę chwilę funkcjonariusze ustalili kilkunastu pokrzywdzonych. Prowadzimy czynności w tej sprawie, w którą zaangażowani są zarówno policjanci umundurowani, jak i służb kryminalnych. W wyniku podjętych działań zatrzymaliśmy czterech sprawców podejrzanych o te czyny. Sprawa jest rozwojowa, bo nie wiemy ilu poszkodowanych działkowców zgłosi się jeszcze do nas. Być może nie wszyscy byli jeszcze na swoich ogródkach od czasu wspomnianego włamania. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10 - informuje mł. asp. Małgorzata Cisowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe