Rząd chce otworzyć granice po 15 czerwca

  • 19.05.2020, 09:54
  • ART
Rząd chce otworzyć granice po 15 czerwca
- Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to do czynienia teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic – zadeklarowała dwa dni temu w Polsat News Jadwiga Milewicz, wicepremier i minister rozwoju.

Według szefowej resortu rozwoju na 15 czerwca swoje granice chcą otworzyć również inne kraje europejskie. Dlatego otwarcie polskich granic jest konsultowane również z innymi państwami.

Sytuacja ma być analizowana z tygodnia na tydzień i ostateczne decyzje będą uzależniona od liczby nowych przypadków zakażeń.

- Rozmawiamy o takich wariantach, w których jeżeli kraje graniczące z nami mają opanowaną sytuację epidemiczną, standardy bezpieczeństwa i higieny analogiczne do naszych i są gotowe otworzyć granice w naszą stronę, to zapewne powinniśmy stosować zasady partnerstwa i w podobny sposób traktować naszych sąsiadów – mówiła na antenie Polsat News minister Milenkiewicz.
 

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zdrowy z Cisowy
Zdrowy z Cisowy 20.05.2020, 14:47
"- Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to do czynienia teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic" - moze to byc prawda! Licze, ze na Boze Narodzenie moge przyjechac do Macierzy!

Pozostałe