Pragnęli uczcić pamięć patrona swojej szkoły. Koronawirusowi powiedzieli "stop"

  • 19.05.2020, 15:39
  • W
Pragnęli uczcić pamięć patrona swojej szkoły. Koronawirusowi powiedzieli "stop" Fot. facebook
Nawet w dobie pandemii i zdalnego nauczania stanęli na wysokości zadania i śpiewająco uczcili rocznicę urodzin patrona swojej placówki. Młodzi z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Roszowickim Lesie przygotowali cykl nagrań, wśród których nie mogło zabraknąć ukochanej przez polskiego papieża "Barki".

Liczono na to, że do 18 maja stacjonarna nauka powróci do polskich szkół. Dzięki temu udałoby się przygotować uroczystość na terenie szkoły. Marzenie się nie ziściło, zatem uczczono pamięć patrona placówki w inny, nie mniej oryginalny, sposób.

Wychowawcy wpadli na pomysł, żeby zorganizować wydarzenie przy użyciu nowoczesnych technologii, z którymi dziś większość i tak jest zaznajomiona - szczególnie w czasach, kiedy nauczanie odbywa się przez Internet.

- Mamy utalentowanych uczniów. Nie trzeba było ich namawiać, aby - wraz z wychowawcami - zastanowili się, w jaki sposób warto by uświetnić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II - mówi Anna Radziszewska, dyrektor PSP w Roszowickim Lesie.

Ich nagrania, prezentacje, plakaty dostępne są na profilu facebookowym i stronie internetowej szkoły.

Na horyzoncie Dzień Matki. To święto również planują celebrować w placówce w zupełnie nowy sposób.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe