Kędzierzynianie zdobyli mistrzostwo Anglii

  • 19.05.2020, 16:54
  • Ł
Kędzierzynianie zdobyli mistrzostwo Anglii Mateusz Podborączyński i Dominik Żmuda
Siatkarska drużyna IBB Polonia Londyn, w której jednym z trenerów jest Dominik Żmuda, a na libero gra Mateusz Podborączyński z Kędzierzyna-Koźla, zdobyła kolejne mistrzostwo Anglii.

W tym sezonie przez pandemię koronawirusa rozgrywki na Wyspach zostały przerwane. Mecz finałowy o Puchar Anglii, w którym Polonia miała zmierzyć się z Durham, został odwołany.

Natomiast w lidze postanowiono przyznać medale, na podobnej zasadzie jak to było w rosyjskiej Superlidze. Siatkarze IBB po 14. kolejkach mieli 5 punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli i związek nagrodził ich złotymi krążkami.

- To mój drugi tytuł mistrzowski w Anglii z rzędu. Jest to w pełni zasłużona nagroda z uwagi na naszą bezwzględną dominację w lidze. Cieszy mnie dyspozycja na przestrzeni całego sezonu, a także fakt debiutu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Na odegranie w niej większej roli przyjdzie pora - ocenia sezon Dominik Żmuda. - Od września tego roku IBB Polonia w ramach współpracy z Northolt High School otwiera ProVolley Academy, gdzie będziemy zajmować się szkoleniem młodzieży w wieku 16-19 lat. Docelowo nasi wychowankowie mają zasilać zespół seniorów bądź wyjeżdżać na uniwersytet w Stanach Zjednoczonych -  dodał kędzierzynianin, który w londyńskim klubie jest jednym z dwóch asystentów głównego szkoleniowca.

W składzie mistrza Anglii wystąpił też siatkarz z Kędzierzyna-Koźla.

- Był to mój pierwszy sezon spędzony w drużynie poza granicami Polski. Dołączenie do IBB Polonii Londyn uważam za bardzo dobry wybór, z uwagi na fakt regularnych występów w podstawowym składzie - przyznał libero Mateusz Podborączyński. - Dostałem sporą szansę na rozwój swoich umiejętności i zdobycie cennego doświadczenia. Myślę, że zasłużenie zdobyliśmy mistrzostwo kraju. Szkoda mi finału Pucharu Anglii, który został odwołany z uwagi na pandemię koronawirusa. Liczę na pozostanie w klubie z Londynu w następnym sezonie - dodał wychowanek MMKS-u.

Ł

Który klub siatkarskiej PlusLigi dokonał najciekawszych transferów?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe