Interesująca propozycja dla mniejszych samorządów

  • 20.05.2020, 16:04
  • ANKO
Interesująca propozycja dla mniejszych samorządów
Zarząd Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej postanowił wskazać na konieczność zastosowania impulsu inwestycyjnego, który w trudnej, obecnej sytuacji obejmie swoim działaniem wszystkie obszary wiejskie kraju, również poszkodowane przez niespodziewany atak wirusa.

ZGW postuluje wprowadzenie działań prorozwojowych ożywiających działalność gospodarczą, ma nawet na tę okoliczność konkretny pomysł, który mógłby wesprzeć przyszłe inwestycje. Chodzi o wprowadzenie "bonu inwestycyjnego" w wysokości 1 mln zł dla każdej gminy wiejskiej i miejsko-wiejskiej. Jak wyjaśniają w swoim komunikacie:

"Wprowadzenie tego rodzaju finansowego narzędzia wsparcia inwestycyjnego, daje bardzo szerokie spektrum działania w zakresie pobudzenia inwestycji. Możliwość wykorzystania bonu inwestycyjnego nie tylko na inwestycje i remonty, ale także na wkład własny, przy większych projektach, będzie doskonałym katalizatorem który pobudzi rozwój gospodarki. Bardzo szeroki horyzontalnie impuls inwestycyjny wpłynie nie tylko na uruchomienie powiązanych gałęzi gospodarki, ale również będzie przyczółkiem rozwoju i planowania inwestycji w kolejnych latach.

Zarząd ZGWRP z całą mocą podkreśla, że bez wsparcia rządu RP polegającego na uruchomieniu pomocowych programów finansowych, w sposób szczególny wspierających gminy z obszarami wiejskimi, realizacja programów osi zrównoważonego rozwoju zostanie zablokowana. Spowoduje to również wydłużenie drogi wyjścia z kryzysu gospodarczego, który właśnie zaczyna realnie zagrażać samorządom gminnym".

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe