Bez nowych przypadków zakażenia ani zgonów z powodu COVID-19. Poranny raport starostwa

  • 21.05.2020, 10:29 (aktualizacja 21.05.2020, 11:14)
  • Źródło: starostwo powiatowe
Bez nowych przypadków zakażenia ani zgonów z powodu COVID-19. Poranny raport starostwa
W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 53 pacjentów, w tym 44 osoby z potwierdzonym zakażeniem. W grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta - 9 osób - to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród nich jest również jedno dziecko.

W izolacji domowej przebywa 30 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 48 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy - 125 osób. Dwie osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

W kozielskim szpitalu zmarło wczoraj dwoje mieszkańców powiatu opolskiego. 75-letni mężczyzna i 91-letnia kobieta są 42. i 43. ofiarą COVID-19 w regionie.

Jak podało dziś ministerstwo zdrowia, w skali kraju 8 452 osoby wyzdrowiały z COVID-19, a 2 330 pacjentów jest hospitalizowanych. W województwie opolskim nie odnotowano dziś rano nowych przypadków zakażenia ani zgonów w wyniku COVID-19.

Z ministerstwa zdrowia wciąż nie napłynęły informacje w sprawie kozielskiego szpitala i daty jego powrotu w poprzednie struktury. Według ostatnich doniesień, sytuacja szpitali jednoimiennych jest nadal analizowana.

Przestrzega się, by wciąż ściśle przestrzegać zasad sanitarnych w miejscach publicznych, szczególnie w dużych skupiskach ludzkich, w restauracjach, u fryzjera czy kosmetyczki.

Źródło: starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe