Zakupiono już kilkadziesiąt tysięcy tabletów i laptopów

  • 21.05.2020, 17:51 (aktualizacja 21.05.2020, 18:19)
  • ANKO
 Zakupiono już kilkadziesiąt tysięcy tabletów i laptopów
Rusza druga transza programu „Zdalna szkoła”. Wnioski o środki w nowym programie można składać do Centrum Projektów Polska Cyfrowa od 15 maja. Tym razem maksymalnie będzie można otrzymać nawet do 165 tysięcy złotych (wcześniej 100 tys. zł).

Wsparcie kierowane jest bezpośrednio do gmin, a kryterium otrzymania pieniędzy będzie liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia. W poprzedniej edycji programu wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Druga transza powinna w dużej mierze zniwelować te potrzeby, które były zgłaszane przez samorządy.

Ostatnio miała miejsce wspólna konferencja prasowa ministrów cyfryzacji i edukacji - Marka Zagórskiego i Dariusza Piontkowskiego. Ten ostatni mówił m.in. o tym, że w ramach pierwszej transzy środków programu „Zdalna szkoła” za 187 mln zł zakupiono i dostarczono do samorządów i szkół kilkadziesiąt tysięcy tabletów i laptopów.

Minister edukacji podziękował nauczycielom za dotychczasową pracę w nowych okolicznościach.

- Kształcenie na odległość to z jednej strony ogromny wysiłek nauczycieli, za który po raz kolejny chcę podziękować, bo wiem, że dla wielu z nich to była pierwsza możliwość nauczania na odległość w tak szerokim zakresie. To wymagało od nich zdobycia nowej wiedzy, nowych umiejętności, przygotowanie tych materiałów wymaga wyjścia poza standardowe przygotowanie się do lekcji, często więc pochłania znacznie więcej czasu niż ta tradycyjna forma nauczania - mówił Dariusz Piontkowski.

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe