Wciąż nie wiadomo, kiedy szpital w Koźlu powróci do pierwotnego stanu

  • 21.05.2020, 17:56 (aktualizacja 21.05.2020, 18:30)
  • Źródło: starostwo powiatowe, MZ
Wciąż nie wiadomo, kiedy szpital w Koźlu powróci do pierwotnego stanu RP
Decyzję o przywróceniu szpitala w Koźlu podejmie wojewoda opolski. Powiat otrzymał odpowiedź na pismo z ministerstwa zdrowia dotyczące statusu szpitala w Koźlu. Skierowano je do starosty powiatu.

W piśmie informuje się, że jednoprofilowy zakres obecnych świadczeń jest tymczasowy. - Wynika on wprost z decyzji wojewody opolskiego, zawierającej polecenie przeprofilowania szpitala w jednoimienny do odwołania - napisało ministerstwo. W dalszej części pisma podkreśla się, że zamiana szpitala do poprzedniego stanu wymaga zmiany lub odwołania decyzji wojewody.

W piśmie nie podano szczegółów ani daty, kiedy szpital mógłby przynajmniej częściowo zacząć powracać do poprzedniej działalności. Dziś takich informacji nie przekazało też ministerstwo zdrowia tłumacząc, że sytuacja szpitali jednoimiennych jest wciąż analizowana. Wcześniej natomiast ministerstwo ogłosiło, że na początku czerwca podana ma zostać lista szpitali, które będą przekształcane w pierwszej kolejności.

***

W wieczornym raporcie Ministerstwa Zdrowia poinformowano, że spośród 160 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem osiem dotyczy województwa opolskiego. Żaden z nich nie dotyczy jednak powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Liczba zakażonych w Polsce przekroczyła 20 tys. Dotychczas z powodu wirusa zmarły 972 osoby.

 

 

 

Źródło: starostwo powiatowe, MZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe