Czym wyższe wykształcenie, tym gorzej

  • 21.05.2020, 18:26 (aktualizacja 21.05.2020, 18:59)
  • Źródło: Santander CB
Czym wyższe wykształcenie, tym gorzej
Czy Polacy angażują się na co dzień w działania na rzecz ochrony środowiska? Z badań przeprowadzonych przez Santander CB wynika, że 73,5 % ankietowanych segreguje odpady w swoich domach. Najchętniej robią to mieszkańcy dużych miast oraz osoby ze średnim wykształceniem (77 %).

Zaskakujący może wydać się fakt, że najmniej entuzjastycznie podchodzą do recyklingu ankietowani z wykształceniem wyższym! Segregację odpadków stosuje tylko 69 % tej grupy badanych. Niższe statystyki mają tylko ankietowani z miast do 50 tys. mieszkańców (66 %).

Do jakich innych, proekologicznych działań przyznają się jeszcze Polacy? Do oszczędzania wody (40,7 %), do unikania lub rezygnacji z plastikowych opakowań (26,4 %), a także do ekologicznych rozwiązań w przypadku ogrzewania domu (rezygnacja z opalania węglem - 10 %).

Jeszcze innym, wskazanym przez ankietowanych popularnym działaniem proekologicznym, jest korzystanie z energooszczędnych sprzętów elektronicznych. Używa ich niespełna 40 % najmłodszych badanych w wieku 18-29 lat oraz - co ciekawe - co czwarty senior powyżej 70 roku życia. Młodzi Polacy często zwracają również uwagę na pochodzenie kupowanych produktów spożywczych. Niemal co trzeci ankietowany z tej grupy wiekowej kupuje żywność z ekologicznych upraw i hodowli.

Zapewne dużym optymizmem napawa fakt, że wśród Polaków wyraźnie wzrasta świadomość ekologiczna. Jedynie nieco ponad 3 % ankietowanych odpowiedziało, że nie czyni nic pożytecznego na rzecz środowiska.

 

Źródło: Santander CB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gule
Gule 21.05.2020, 21:48
Wykształcenie niestety nie idzie z parą z inteligencją.

Pozostałe