Aktualna sytuacja epidemiczna w naszym powiecie

  • 22.05.2020, 10:14
  • Źródło: starostwo powiatowe
Aktualna sytuacja epidemiczna w naszym powiecie
W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 55 pacjentów, w tym 50 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (5 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych nie ma dzieci.

W izolacji domowej przebywa 30 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 38 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 129 osób. 4 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

Jak podało dziś ministerstwo zdrowia, w skali kraju 8 731 osób wyzdrowiało z COVID-19, a 2 251 pacjentów jest hospitalizowanych. W województwie opolskim mamy dziś 10 nowych zakażeń, nie odnotowano zgonów w wyniku COVID-19.

Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu sami skonstruowali kabinę do dezynfekcji personelu medycznego i przekazali ją dziś szpitalowi. Elementy konstrukcji strażacy pozyskali od lokalnych przedsiębiorców. Kabina składa się z 16 dysz, co pozwala na zabicie wirusów, ma też hydrofor, który gwarantuje utrzymanie odpowiedniego ciśnienia. Cała osoba jest wtedy pokrywana środkiem dezynfekującym.

Źródło: starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe