Szczęście w nieszczęściu

  • 22.05.2020, 13:44
  • ANKO
Szczęście w nieszczęściu
Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje dotyczące pożaru, jaki wybuchł 22 maja około godz. 6 rano w budynku przy ul. Piastowskiej 36 w Koźlu. Na szczęście nikt w wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał - potwierdza kapitan Wojciech Żuchora p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

W akcji gaśniczej brały udział cztery jednostki OSP oraz PSP.

- Kilka osób opuściło budynek jeszcze przed przybyciem strażaków, a resztę ewakuowano już w trakcie podjętych działań. Ludzie w mieszkaniach obok nie byli nawet do końca świadomi, że coś się dzieje - mówi kapitan Wojciech Żuchora. - Na szczęście wszystkich zdołano bezpiecznie ewakuować z tego budynku. Mieszkanie na drugim piętrze, w którym wybuchł pożar uległo całkowitemu spaleniu i nie nadaje się w chwili obecnej do zamieszania. Natomiast jeśli chodzi o stan techniczny pozostałych lokali mieszkalnych, to nie posiadam dokładnej wiedzy w tym zakresie.

Nad mieszkaniem, w którym wybuchł ogień, znajduje się jeszcze jedna kondygnacja w postaci strychu. Dzięki temu, że pożar nie przedostał się wyżej, straty udało się znacząco ograniczyć, gdyż płomienie mogłyby wtedy zająć cały dach.

- Bardzo szybko zostaliśmy powiadomieni o tym zdarzeniu i nie mieliśmy daleko z naszej jednostki na ul. Piastowską. Dlatego opanowaliśmy ten pożar już w pierwszej jego fazie - podkreśla oficer prasowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe