Ruszył nabór do wojska

  • 22.05.2020, 14:34
  • Rafał Pulkowski
Ruszył nabór do wojska
Ledwo co wznowiono procesy rekrutacyjne do Wojska Polskiego, a już Wojskową Komendę Uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu zalała fala wniosków.

Od początku ubiegłego tygodnia Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu wznowiła procesy rekrutacyjne do ochotniczych form służby wojskowej. Umożliwiło je wprowadzenie w Polsce III etapu odmrażania gospodarki. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną czynności rekrutacyjne realizowane są z zachowaniem bezpieczeństwa i ogólnie wymaganych środków ostrożności. Przyjmowane są wnioski do Wojsk Obrony Terytorialnej i służby przygotowawczej.

WKU w Kędzierzynie-Koźlu realizuje również czynności związane z kierowaniem ochotników do jednostek wojskowych, które powoli wznawiają kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej. Do zadań WKU należy też nabór do Akademii Wojskowych, czyli służby kandydackiej. Zaznaczyć trzeba, że rekrutacja do nich została przedłużona aż do 30 czerwca. Dzięki temu osoby, które wkrótce zdają egzamin maturalny i kończą szkołę średnią mają więcej czasu na zgłoszenie swojej kandydatury.

W ciągu jednego tygodnia chęć zostania "Terytorialsem" wykazało aż 19 ochotników, głównie mieszkańców Kędziezyna-Koźla. Części z nich już 19 maja udało się odbyć zapoznanie z warunkami pełnienia służby w 171 batalionie lekkiej piechoty w Brzegu, wchodzącego w skład 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wnioski na III turnus służby przygotowawczej w 2020 rozpoczynającego się 5 września, można składać najpóźniej do końca sierpnia, jednakże należy pamiętać, że po złożeniu wniosku trzeba przejść jeszcze badania psychologiczne. Więc nie należy składać go zbyt późno.

Wszyscy zainteresowani  mogą uzyskać informacje zgłaszając się osobiście w siedzibie WKU przy ul. Łukasiewicza 11 w Kędzierzynie-Koźlu, na stronie internetowej [email protected] lub dzwoniąc pod jeden z poniższych numerów: 

- Terytorialna Służba Wojskowa – 261 624 321;

- służba przygotowawcza – 261 624 322;

- służba kandydacka (szkolnictwo wojskowe) – 261 624 323;

- zawodowa służba zawodowa – 261 624 324.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe