Spokojnie to tylko profilaktyka

  • 22.05.2020, 18:29
  • ANKO
Spokojnie to tylko profilaktyka
Na terenie miasta pojawiły się groźnie brzmiące komunikaty, które informują o obowiązkowych szczepieniach psów przeciwko wściekliźnie. Jedno z takich szczepień zostanie przeprowadzone jutro (23 maja) na os. Koźle Rogi. Czy takie ogłoszenia mogą sugerować jakieś zagrożenie?

W rozmowie z jednym z kędzierzyńsko-kozielskich weterynarzy udało nam się ustalić, że są to coroczne szczepienia, które wykonuje on od wielu lat.

- Roczne szczepienia przeciwko wściekliźnie przeprowadzam już od 1992 roku. Muszę wszystkich uspokoić, ponieważ obecnie na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nie ma żadnych przypadków zakażenia wścieklizną - zapewnia nasz rozmówca. - Od kiedy lisom rozrzucana jest doustna szczepionka, to ilość zakażeń wścieklizną znacząco spadła. Zatem to, co teraz przeprowadzamy, to nic innego jak zgodna z przepisami profilaktyka. W Polsce jest bowiem coroczne, obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Ja szczepię tylko w wybranych miejscach na naszym terenie, ponieważ są lecznice, które czynią to winnych rejonach. W ramach takiej akcji szczepię mniej więcej od 120 do 130 psów, natomiast w skali roku może to być około 400-500 czworonogów.

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe