Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie

  • 23.05.2020, 11:08
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie
Sytuację epidemiologiczną w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim monitoruje starostwo powiatowe. Oto, jak przedstawiają się dane z 23 maja.

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 48 pacjentów, w tym 46 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (2 osoby) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych nie ma dzieci.

W izolacji domowej przebywa 30 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 35 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 115 osób. 4 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

Jak podało dziś ministerstwo zdrowia, w skali kraju 8 977 osób wyzdrowiało z COVID-19, a 2 271 pacjentów jest hospitalizowanych. W województwie opolskim mamy dziś 4 nowe zakażenia, nie odnotowano zgonów w wyniku COVID-19.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina właścicielom oraz zarządcom obiektów budowlanych o ciążącym na nich ustawowym obowiązku zapewnienia stałego bezpieczeństwa użytkowania miejsc służących rekreacji, ze szczególnym uwzględnieniem placów zabaw, siłowni plenerowych, skateparków, parków linowych itp.

Źródło: Starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe