Rozpoczął się sezon kajakowy

  • 24.05.2020, 15:16
  • Rafał Pulkowski
Rozpoczął się sezon kajakowy
Od kilku dni w Kędzierzynie-Koźlu organizowane są spływy kajakowe po Kłodnicy. Organizatorem jest Wodniacki Klub Sportowy Aqua Active.

Spływy odbywają się każdego dnia w godzinach 17-19. Trasa prowadzi z Przystani MOSiR na osiedlu Kuźniczka do Przystani Szkwał w Koźlu.

- Trasa łatwa i przyjemna o długości 6 km, którą spływa się w około 1,5 godziny. Po drodze trzeba raz przenieść kajak przez odcinek o długość około 50 metrów - powiedział Krzysztof Chałat, organizator spływów.

Spływ w danym dniu odbędzie się pod warunkiem, że będą zarezerwowane minimum 3 kajaki. Cena wynajęcia kajaka, to 25 złotych. Ilość kajaków ograniczona. Rezerwacje przyjmowane są każdego dnia do godziny 15 (rezerwacje można składać z kilkudniowym wyprzedzeniem) pod numerem telefonu 669 896 536.

Organizatorzy nie zapewniają dowozu na miejsce startu. W pobliżu mety spływu znajduje się przystanek MZK. Ewentualnie wcześniej można odstawić tam samochód lub poprosić kogoś o odbiór.

Taki spływ kajakowy można też połączyć z wycieczką rowerową - dla osób które przyjadą na start rowerem organizatorzy oferują bezpłatny transfer roweru na metę.

Kajakarstwo wyczynowe także wróciło po zimowej przerwie. Treningi odbywają się na Przystani "Szkwał". Szczegółowe informacje pod numerem telefonu podanym wyżej.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe