Niedziela, 18.08.2019

Policjanci spotkali się z dziećmi

  • 12.02.2019, 12:44 (aktualizacja 05.03.2019, 18:44)
  • W
Policjanci spotkali się z dziećmi W Z dziećmi asp. Małgorzata Cisowska
Bezpieczeństwo ponad wszystko. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu we współpracy z firmą Betafence i gminą Bierawa spotykają się z młodymi, by mówić o bezpieczeństwie.

Pod koniec stycznia odwiedzili uczniów klas nauczania początkowego ze szkół w Solarni i Starym Koźlu oraz przedszkolaków z Dziergowic. W szkołach w Dziergowicach i Starej Kuźni, Publicznym Przedszkolu w Bierawie i jego oddziałach zamiejscowych w Lubieszowie, Kotlarni i Starym Koźlu ich wizyty zaplanowano w lutym.

– Naszą misją jest ochranianie. Przyjęliśmy strategię, zgodnie z którą najpierw chcemy się zająć tym, co najistotniejsze, czyli młodymi, w tym dziećmi naszych pracowników. To dla nas istotne i od tego rozpoczynamy naszą przygodę z gminą Bierawa – mówi podczas zajęć w szkole w Dziergowicach (12 lutego) Rafał Jordan, dyrektor operacyjny Betafence Polska, producenta systemów ogrodzeniowych, pod którego egidą zorganizowano cykl spotkań.

Rafał Jordan dodaje, że firma w kooperacji z gminą Bierawa ma w planie wprowadzenie kilku innych akcji skierowanych do lokalnej społeczności, o których poinformuje w stosownym czasie.

– Gmina Bierawa ma na swoim terenie wiele wspaniałych firm. Często – w szczególności młode pokolenie – o nich nie wiemy. Spotkania jak te są połączeniem dwóch aspektów: prezentacji firmy, dzięki temu od małego zapoznajemy młodych z potencjałem gminy, a co ważniejsze – firma otwiera się, chce być znana przez inwestycje w bezpieczeństwo – mówi wójt gminy Bierawa Krzysztof Ficoń.

Przed kilkoma tygodniami spotkał się z dyrektorem Betafence. Rafał Jordan zaproponował wówczas wójtowi zainicjowanie wspólnej inicjatywy skierowanej do lokalnej społeczności.

– I to jest jeden z tych elementów. Policjanci i przedstawiciele Betafence spotykają się z dziećmi, wręczają gadżety służące poprawie bezpieczeństwa, mundurowi wygłaszają prelekcję. Myślę, że to coś bardzo pożytecznego – podkreśla Krzysztof Ficoń.

 

W
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe