21. urodziny "Lokalnej". Do pobrania pierwszy, archiwalny numer gazety

  • 26.05.2020, 16:57
  • Redakcja
21. urodziny "Lokalnej". Do pobrania pierwszy, archiwalny numer gazety
Pierwszy, a właściwie zerowy, bo rozdawany bezpłatnie, numer "Gazety Lokalnej" ukazał się dokładnie 21 lat temu, 26 maja 1999 roku.

Numer zerowy nowego wydawnictwa na kędzierzyńsko-kozielskim rynku prasowym ukazał się 26 maja 1999 roku. Redaktorem naczelnym był Piotr Gabrysz, jego zastępcą Andrzej Szopiński-Wisła, a sekretarzem redakcji Bolesław Bezeg.

Na 16 stronach, w tym sześciu kolorowych, można było przeczytać m.in. wywiady z ówczesnym przewodniczącym rady miasta Ryszardem Pacułtem oraz członkami grupy Just 5, która wystąpiła w Kędzierzynie-Koźlu, były teksty o historii Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej i Miejskiego Zakładu Komunikacji, a także informacje sportowe.

Siedziba gazety mieściła się na początku w budynku Domu Kultury „Lech” - później przeniosła się do DK "Chemik", a jej wydawcą był Miejski Ośrodek Kultury.

Po likwidacji tytułu i zaprzestaniu wydawania go przez MOK, od 30 stycznia 2007 roku tygodnik zaczął ukazywać się pod zmienioną nazwą "Nowa Gazeta Lokalna". Jego wydawcą po dziś jest Lokalna Sp. z o.o. Tygodnik należy do ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

 

Poniżej do pobrania pierwszy, historyczny, numer "Lokalnej".

Redakcja

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe