Niedziela, 18.08.2019

Spektakl "Psie serce" w kinie Helios

  • 12.02.2019, 18:42 (aktualizacja 14.02.2019, 08:39)
  • Ł
Spektakl "Psie serce" w kinie Helios materiały prasowe
Kędzierzyński „Helios” z myślą o miłośnikach teatru i kina specjalnie w walentynki zaplanował transmisję spektaklu Michaiła Bułhakowa „Psie serce”.

Projekt #TheMuBa (theatre-music-ballet) to spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia baletowe, dostępne w wersji live na nowoczesnej platformie internetowej. Ten innowacyjny projekt stworzony został przez miłośników sztuki: Jarosława Kuźniara, Marka Maślankę oraz Borysa Szyca. Ten ostatni gra w spektaklu wyreżyserowanym przez Macieja Englerta.

 

Zima 1925 roku w Moskwie. Profesor Preobrażeński prowadzi doświadczenia w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu. Eksperymentalnemu przeszczepowi zostaje poddany pies, co przynosi nieoczekiwane skutki.

To staje się pretekstem do przenikliwej, gorzkiej diagnozy świata stworzonego przez rewolucyjną ideologię, napisanej przez autora ze specyficznym poczuciem humoru i w formie ocierającej się o groteskę. Wielowarstwowość utworu zmusza do stawiania sobie pytań uniwersalnych o wartości i porządek świata.

 

Transmisja odbędzie się 14 lutego o godz. 19 i nie będzie poprzedzona blokiem reklamowym. Przedstawienie trwa 150 minut z krótką przerwą.

Ł
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe