To on skompromitował kędzierzyńsko-kozielską policję. Kim jest uciekinier?

  • 28.05.2020, 11:48
  • ART
To on skompromitował kędzierzyńsko-kozielską policję. Kim jest uciekinier?
Po spektakularnej ucieczce z komisariatu policji w Koźlu do której doszło 27 maja, mundurowym póki co nie udało się znaleźć zatrzymanego wcześniej mężczyzny. We wczorajsze poszukiwania zaangażowano policjantów z Opola oraz psa tropiącego. Zablokowane zostały drogi wyjazdowe z Kędzierzyna-Koźla, natomiast samochody kierowców, którzy chcieli opuścić miasto były poddawane kontroli, by uniemożliwić ewentualne wydostanie się mężczyzny z miasta. Nie pomogło to w szybkim ujęciu zbiega, który rozpłynął się w powietrzu.

Jak udało nam się ustalić, uciekinierem jest 17-latek, który wcześniej został zatrzymany za udział w bójce, do jakiej doszło 21 maja w Koźlu na ulicy Targowej. W czerwcu ubiegłego roku mężczyzna został skazany za dwa pobicia przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Pierwszego dopuścił się w grudniu 2017 roku. Przy ulicy Czechowa wraz z kolegami uderzając pięściami i kopiąc po ciele - szczególnie po głowie - dotkliwie pobił jednego mężczyznę. Kilka miesięcy później na ulicy Czerwińskiego uderzył butelką w tył głowy przedsiębiorcę z Kędzierzyna-Koźla. Z wyroku sądu wynika, że nieletni powinien przebywać w ośrodku wychowawczym. Osoba, która się z nami skontaktowała po opublikowanych tekstach, twierdzi, że wiele razy informowała policję o miejscu pobytu nastolatka.

Mimo posiadanych informacji, policja na razie nie ujawnia kim jest poszukiwana osoba, ani jak przebiegają czynności mające na celu zatrzymanie zbiega. Nie wiadomo też jak zatrzymany mężczyzna uciekł z komisariatu, kompromitując mundurowych. Nieoficjalnie mówi się, że wyskoczył z okna na piętrze budynku i uciekł bez buta, skuty kajdankami, w dodatku kulejąc.

- Cały czas trwają czynności w tej sprawie, nie mogę zdradzać szczegółów – usłyszeliśmy dziś od Magdaleny Nakonecznej, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Dlaczego policja nie opublikuje wizerunku poszukiwanej osoby?

- Ze względu na procedury na razie nie możemy tego zrobić – tłumaczy Magdalena Nakoneczna.

Po opublikowanych w ostatnich dniach materiałach związanych z wydarzeniami na ulicy Targowej w Koźlu, do naszej redakcji zgłosiło się kilka osób, które były poszkodowane przez młodocianego przestępcę. Nie wszyscy jednak, nawet po zagwarantowaniu anonimowości, mają odwagę się wypowiedzieć.

- Ta osoba powinna przebywać od sierpnia ubiegłego roku w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, ale z tego, co wiem, uciekła stamtąd – opowiada kobieta, która zna mężczyznę i prosi o zachowanie anonimowości.

- Pamiętam, że już w wieku 16 lat pobił trzy osoby. W tamtym roku wraz z kolegami zaczepili małżeństwo, które przejeżdżało ulicą Targową. Uderzyli w samochód, a gdy kierowca się zatrzymał, pobili go. Wtedy ów chłopak uderzył tego mężczyznę jakimś przedmiotem w głowę. Wiem, że ten pan miał wtedy problemy ze wzrokiem, złamany oczodół i uszkodzone nerwy. Długo się leczył - opowiada kobieta.

Zgaszają się kolejne osoby poszkodowane przez 17-latka. Do sprawy wrócimy.

Kilka dni temu w sieci pojawił się film z bijatyki w której wziął udział poszukiwany mężczyzna

O jego ucieczce pisaliśmy: TUTAJ.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O
O 03.06.2020, 16:51
Uciekinier w końcu złapany 😁 w 6 go wyprowadzali, i był na targowej pod nosem.....
kesel
kesel 29.05.2020, 20:17
Niewiem czemu na przesłuchanie nie przypieli go kajdankimi do tego krzesła czy jaki ***, bo to smiech na sali ze im s***il w zakutych kajdankach
Loiiii
Loiiii 29.05.2020, 13:36
Policjanci z K-K to raczej z pieskami powinni wychodzić od starszych pań bo z ciawusami a tym bardziej Koźelskimi to śmiech na sali jak się obchodzą.
Pepe
Pepe 28.05.2020, 18:24
Takie czasy...bezprawie dla bandziorów i prochowych handlarzy. Normalni ludzie mają się bać i siedzieć cicho. Policja ? Jaka policja? Śmiech na sali !!! Wstyd na cały kraj.
Ciemny
Ciemny 28.05.2020, 15:53
To ten sam tylko ciapate sterydy robią swoje na fb już jest zdjęcie jego ryja tylko też nie aktualne... Szybko się zmienia tak że nawet tajniacy dwie godziny koło niego na Targowej chodzili i nie wiedzieli ze to on :-)
ed
ed 28.05.2020, 15:01
w tym przypadku nie bronię policjantów, bo nie wiem jak było naprawdę. W Polsce prawo uchwala Sejm, nie Policja. Policja pracuje jakie ma przepisy. Powiecie, że robi ''głupoty'', no dobrze, tylko ktoś te głupoty uchwala-Sejm. Kto rządzi w kraju od 6 lat wiadomo. Dlaczego tych głupot nie zmieniano.Chwalili się że zaprowadzą porządek w kraju aby tylko na nich głosować. Kto jest m. in odpowiedzialny za to?
Prokurator
Prokurator 28.05.2020, 15:00
Tragedia. Bezkarne zachowanie cyganów i brak reakcji policji, kompromitacja. Człowiek chcąc zmienić zdanie na temat policji naprawdę nie potrafi, ponieważ sami pracują na swoją opinię, a takie sytuacje im nie pomoagają. Brak kompetencji, brak odpowiednich szkoleń i strach ? Może władza w KK jest skorumpowana i im to na rękę ? Znajac życie w dzisiejszych czasach uderzajac cygana w obronie własnej narobisz sobie więcej problemów. niż to wszystko warte, lepiej dać się pobić. Żałosne
Obywatel
Obywatel 28.05.2020, 14:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sebo
sebo 28.05.2020, 14:16
Brakuje dobrego przywódcy który by wiedział co z patologią zrobić oraz praw które Policja miała za komuny a nikt by się im nie śmiał w twarz.Teraz nawet boją się broni lub pałki wyciągnąć bo zaraz mają wewnętrznych na głowie
czytelnik
czytelnik 28.05.2020, 13:46
Kędzierzyńska policja to jacyś partacze. Śmiechu warte. 17 latek im uciekł. Przedszkolaka by nie upilnowali. Tak panowie policjanci, sami pracujecie na swój wizerunek. Pewnie Ci którym uciekł niedługo nagrody dostaną:D
O
O 28.05.2020, 12:57
Opublikować wizerunek to daleko nie ucieknie.
Prokurator
Prokurator 28.05.2020, 12:50
Tak na marginesie, na zaznaczonym zdjęciu przedstawiacie dwóch róźnych cyganów. Wiem bo kojarzę zarówno jednego, jak i drugiego ciapatego.
Anonim
Anonim 28.05.2020, 12:48
Może policja powinna baczniej się przyjrzeć bliskiej rodzinie, posprawdzać telefony itd, skoro Cyganie tak się śmieją im w twarz. Sam nie rozpłynął by się w mieście..... Oni doskonale wiedzą gdzie się ukrywa.
Tobiasz
Tobiasz 28.05.2020, 12:36
Moze przy tej okazji zajmie sie ktos tym jal cyganie zdobywaja prawo jazdy. Polowa to analfabeci,szkol nie pokonczyli a kazdy ma prawo jazdy.
edek
edek 28.05.2020, 12:16
to jest efekt , jak policja i miasto ( urząd ) chroni cyganów i nie reaguje na zgłoszenia ! jak mówi kobieta wyzej ( w artykule ) , bandyta cygan pobił , i chodzi na wolnosci a policja tradycyjnie o niczym nie wie . a teraz nawet wizerunku nie chcą ujawnić !
Jiro
Jiro 28.05.2020, 14:38
Mieszkałem kiedyś na Grunwaldzkiej działo się dokładnie to samo..policja jeśli przyjechała to zawsze była zakrzyczana przez cyganów..świadków nagle brak wszystko posprzątane..a w razie stanowczej akcji policji..krzyki że rasizm i pozamiatane:)
niestety brak chęci pójścia do pracy zrobiło z nich wyrzutków..wszystko na własne życzenie.
Podatnik
Podatnik 28.05.2020, 12:56
Policja jest do wystawiania mandatów po co maja sie fatygować. Pospać w suce na uboczu i to cała ich praca
edek
edek 28.05.2020, 13:14
....babcia przejdzie nie po pasach , to zaraz pół komendy się pojawia

Pozostałe