Przejazd kolejowy w Azotach otworzą zgodnie z planem

  • 28.05.2020, 16:30 (aktualizacja 28.05.2020, 17:05)
  • W
Przejazd kolejowy w Azotach otworzą zgodnie z planem W
Zgodnie z zapowiedzią PKP PLK, ruch drogą wojewódzką nr 408 przez przejazd kolejowy pomiędzy Azotami a Bierawą ma zostać przywrócony najpóźniej 31 maja.

Od 7 maja, kiedy zamknięto przejazd między Azotami a Bierawą, robotnicy prowadzili prace kolejowe, w ramach których wymieniono tory na odcinku Kędzierzyn-Koźle-Stare Koźle i przebudowano opisywany przejazd przez linię nr 151.

- Od 28 maja rozpoczną się odbiory techniczne przejazdu kolejowo-drogowego w Bierawie. Po nich, najpóźniej 31 maja, ruch na przejeździe zostanie przywrócony, a pociągi będą się poruszały po obu torach linii 151 Bierawa - Dziergowice - informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

PKP PLK zwiększają bezpieczeństwo w ruchu pociągów i samochodów, w związku z czym przebudowywane są przejazdy kolejowo-drogowe.

- Przejazd w Bierawie, na linii kolejowej 151 Kędzierzyn Koźle-Chałupki, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 408 otrzyma nową, lepszą nawierzchnię drogową. Zostaną wymienione tory i podkłady na przejeździe, w efekcie czego pociągi pojadą sprawniej - informowała na początku maja Katarzyna Głowacka, zaznaczając, że roboty związane z wymianą torów można wykonać tylko przy wstrzymanym ruchu samochodów.

Prace prowadzone są w ramach zadania „Wykonanie przebudowy obiektu inżynieryjnego w km 1,328 na linii kolejowej nr 709, na szlaku Kędzierzyn Koźle-Stare Koźle wraz z wybranymi elementami infrastruktury kolejowej”, w ramach projektu inwestycyjnego pn. „Prace na linii kolejowej E-59 na odcinku Kędzierzyn Koźle-Chałupki (Granica Państwa)”.

Do czasu zakończenia robót obowiązują objazdy: dla samochodów osobowych przez Grabówkę - równolegle do DW 408, a dla ciężarówek przez Starą Kuźnię. 

 

W

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anonim
Anonim 30.05.2020, 19:21
Na tym przejeździe kolejowym nie ma podkładów :)

Pozostałe