Mieszkańcom jest zimno. MZEC wznawia sezon grzewczy

  • 29.05.2020, 09:08
  • ART
Mieszkańcom jest zimno. MZEC wznawia sezon grzewczy
- Takiej sytuacji jeszcze nie było - przyznaje Jolanta Gądek-Rypel, prezes Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu. Po zakończonym sezonie grzewczym MZEC przywróciło miejskie ogrzewanie.

- Ocieplenie spowodowało, że większość odbiorców ciepła zdecydowała się zakończyć ogrzewanie swoich budynków. W związku z tym Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Kędzierzynie-Koźlu zakończył sezon grzewczy 21 maja 2020 r. - tłumaczy Jolanta Gądek Rypel.

W ostatnich dniach temperatury w nocy spadły nawet do 6 stopni C, a w mieszkaniach zrobiło się zimno i wilgotno. Wielu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla zaczęło dogrzewać się na własną rękę. Pojawiło się też sporo telefonów do zarządców nieruchomości z prośbą o przywrócenie miejskiego ogrzewania. Miejski Zakład Energetyki Cieplnej szybko zareagował na prośby mieszkańców.

- Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na wniosek największego odbiorcy ciepła, jakim jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Chemik, od 26 maja 2020 r. istnieje możliwość ponownego uruchomienia dostawy ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania - poinformowała nas prezes MZEC.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iza
Iza 29.05.2020, 21:42
To kpina żeby w 21 wieku trzeba się było o takie rzeczy dopominać. Dzieci są w domu i zimno tak siedzieć przy lekcjach
Jolanta Panasiewicz ul Grabskiego 12
Jolanta Panasiewicz ul Grabskiego 12 29.05.2020, 15:01
Azoty zimno i zero szans na grzanie! Wspólnoty mają gdzieś małe dzieci .To bezprawie decydują jednostki bo nie mają niemowlaka w domu.Nikt nie zwraca uwagi na tą kwestię ..na prośbę o wznowienie grzania usłyszałam że są czujniki i to one wyłączają grzanie😠Całe osiedle zimne kaloryfery!

Pozostałe