Namiastka ZOO w centrum Kędzierzyna-Koźla

  • 29.05.2020, 15:15 (aktualizacja 29.05.2020, 21:16)
  • Andrzej Kopacki
Namiastka ZOO w centrum Kędzierzyna-Koźla foto: Andrzej Kopacki
Strusie, lama, pawie, owce, barany, króliki, kury, kaczki no i oczywiście konie. Cały zwierzyniec żyje sobie w zaciszu kozielskiej Wyspy na terenie reaktywowanej w zeszłym roku stadniny.

Gdy spacerujemy po Wyspie, zwierzęta nie rzucają się wprawdzie w oczy, ale gdy ktoś jest spostrzegawczy, to może się nieco zdziwić tym sielskim widokiem.

Na razie niepozorna zagroda znajdująca się pomiędzy stajniami, skrywa przed oczami wścibskich obserwatorów niecodzienne - jak na warunki miejskie - obrazki.

- Jesteśmy w trakcie tworzenia zwierzyńca dla dzieci, które będą tu mogły podziwiać różne gatunki. Nie tylko te, które już są na Wyspie, ale docelowo zamierzam ściągnąć też wielbłądy i alpaki. Będzie można sobie wypożyczyć i udać się z alpaką na godzinny spacer po Wyspie. Myślimy też o alpakoterapii dla dzieci - mówi Paweł Marcinkowski, dzierżawca stadniny - Aby to wszystko jeszcze urozmaicić, planujemy tu organizację imprez, ognisk, będą zjeżdżalnie i trampoliny. Z myślą o całych rodzinach chcielibyśmy od lipca tego roku stworzyć wyjątkowe miejsce wypoczynku nad Odrą, gdzie będzie można sobie poleżeć, zrobić grilla. Mamy jeszcze w zanadrzu kilka innych pomysłów. Prowadzę rozmowy z inwestorami oraz różnymi osobami, które chciałyby współuczestniczyć w stworzeniu tych atrakcji. Mam nadzieję, że już niebawem rozmowy te zaowocują ciekawymi konkretami.

Zapraszamy do poniższej fotogalerii!

 

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (67)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mila
Mila 30.05.2020, 15:54
Gratulacje-super pomysł. Zwierzęta to coś wspaniałego. Pozdrawiam

Pozostałe