Mały cud w kozielskim szpitalu. Szczęśliwy finał

  • 01.06.2020, 15:23 (aktualizacja 01.06.2020, 17:48)
  • W
Mały cud w kozielskim szpitalu. Szczęśliwy finał W Szpital w Koźlu
Zakażona COVID-19 kobieta z Jeleniej Góry, która w 30. tygodniu ciąży urodziła w kozielskim szpitalu dziewczynkę, po porodzie przeszła kurację osoczem ozdrowieńca. Dało to zdumiewające efekty. W miniony piątek kobieta opuściła mury kozielskiej placówki.

Przypomnijmy: test na obecność COVID-19 kobieta z okolic Jeleniej Góry miała zrobiony przed przyjęciem do kozielskiego szpitala. Do naszego miasta przybyła już ze zdiagnozowanym wirusem 23 kwietnia. Efekty kuracji osoczem ozdrowieńca, której poddano kobietę po porodzie, były tak dobre, że już po dwóch dniach można było przenieść pacjentkę z OIOM-u na oddział ginekologiczny.

- Stan pacjentki jest dobry i coraz lepszy. Przebywa w dalszym ciągu w naszym szpitalu. Mam nadzieję, że po uzyskaniu wyników ujemnych, będzie mogła opuścić nasz szpital - powiedział nam 5 maja dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu. Ze specjalistą skontaktowaliśmy się 1 czerwca. - W piątek 29 maja wyleczona z COVID-19 pacjentka została wypisana z naszego szpitala - powiedział dr Jacek Mazur.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu dziecko mieszkanki Jeleniej Góry przebywało na Oddziale Patologii Noworodków i Wcześniaków Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Nie miało koronawirusa - dwa testy dały wynik ujemny.

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe