Mieszkanka naszego powiatu wygrała walkę z koronawirusem

  • 02.06.2020, 10:13
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Mieszkanka naszego powiatu wygrała walkę z koronawirusem Fot. pixabay.com
W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 44 pacjentów, w tym 38 osób z potwierdzonym zakażeniem. W grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (6 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie - wśród nich jest dwoje dzieci. Wśród kolejnych 9 ozdrowieńców znajduje się mieszkanka naszego powiatu.

W izolacji domowej przebywa 19 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie - 30 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy - 94 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 10 osób.

Jak podało ministerstwo zdrowia, w skali kraju wyzdrowiało z COVID-19 11 726 osób , a 2 219 pacjentów jest hospitalizowanych. W województwie opolskim mamy dziś 10 nowych przypadków zakażenia, we wtorkowy poranek nie odnotowano u nas zgonów w wyniku COVID-19.

Mamy kolejnych 9 pacjentów, którzy ozdrowieli z COVID-19. Wśród nich znajduje się kobieta w średnim wieku z naszego powiatu, która przebywała w izolacji domowej.

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu mieli wspaniały Dzień Dziecka. Nawet pandemia nie była przeszkodą. Grupa nauczycielek rozwiozła wczoraj 118 paczek do uczniów mieszkających w mieście i w najdalszych zakątkach powiatu. Radości i chwil wzruszenia nie było końca, bo uczniowie tęsknią za szkołą. W imieniu szkoły dziękujemy Fundacji ATLAS za przekazanie pieniędzy na upominki, a nauczycielkom za świetnie i bezpiecznie przeprowadzoną akcję

Źródło: Starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe