Aktualny raport epidemiologiczny z powiatu

  • 03.06.2020, 10:06
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Aktualny raport epidemiologiczny z powiatu
W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 46 pacjentów, w tym 39 osób z potwierdzonym zakażeniem. W grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (7 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych jest troje dzieci. To informacje z 3 czerwca, godz. 10.

W izolacji domowej przebywa 20 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywają 34 osoby, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywają 94 osoby. 99 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

W szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu zmarł wczoraj (2 czerwca) 71-letni pacjent z powiatu krapkowickiego. Jak informują służby sanitarno-epidemiologiczne, mężczyzna był obciążony chorobami współistniejącymi.

Jak podało dziś ministerstwo zdrowia, w skali kraju 12 014 osób wyzdrowiało z COVID-19, a 2 150 pacjentów jest hospitalizowanych. W województwie opolskim mamy dziś 16 nowych przypadków zakażenia, w środowy poranek nie odnotowano u nas zgonów w wyniku COVID-19.

Trwają badania pracowników Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu pod kątem zarażenia koronawirusem. Jego obecność została wykryta do tej pory u sześciu pracowników magistratu. Główny budynek Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle przy ul. Grzegorza Piramowicza 32 pozostaje prewencyjnie całkowicie zamknięty do piątku 5 czerwca.

Łączna liczba zakażeń w regionie od początku epidemii wynosi 682 osób.

Źródło: Starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe