Tarcza antykryzysowa. 331 milionów złotych dla Opolszczyzny

  • 03.06.2020, 18:14
  • Źródło: Urząd wojewódzki
Tarcza antykryzysowa. 331 milionów złotych dla Opolszczyzny Foto: urząd wojewódzki Alina Nowak i Violetta Porowska odwiedziły Spółdzielnię Pracy „Cukry Nyskie”
Ponad 331 milionów złotych trafiło do tej pory do przedsiębiorców z województwa opolskiego w ramach różnych instrumentów tarczy antykryzysowej.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że z tytułu rożnych instrumentów wsparcia przewidzianych w tarczy antykryzysowej do przedsiębiorców w całej Polsce trafiło już ponad 14,7 mld zł.

Na Opolszczyźnie kwota wsparcia osiągnęła poziom ponad 331 mln zł. Ponad 92 mln zł z tej kwoty pochodzi ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na ochronę blisko 21 tysięcy miejsc pracy. 129 mln zł przyznano w ramach pożyczek dla mikroprzedsiębiorców. Prawie 61 mln zł to dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla firm i organizacji zatrudniających blisko 13 tys. osób. Natomiast prawie 50 mln zł przeznaczono na świadczenia postojowe dla 25,2 tys. osób.

- To realna pomoc na ochronę miejsc pracy. Tarcza daje firmom narzędzia do przetrwania w tym trudnym okresie. Zależy nam na tym, żeby wsparcie trafiało do firm jak najszybciej - mówiła podczas wizyty na Opolszczyźnie powiedziała wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak.

Poseł na Sejm RP Violetta Porowska podkreśla, iż w naszym regionie w ramach tarczy antykryzysowej, rozpatrzono już ponad 70 proc. wniosków.

- Uratowano 85 tys. miejsc pracy. Dobrym tego przykładem są Cukry Nyskie, gdzie zachowano wszystkie miejsca pracy - mówiła.

Źródło: Urząd wojewódzki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe