Policja odpowiada na zarzuty o brak interwencji na ulicy Targowej

  • 04.06.2020, 12:54
  • ART
Policja odpowiada na zarzuty o brak interwencji na ulicy Targowej
Po ostatnich incydentach do których doszło na ulicy Targowej w Koźlu, zwróciliśmy uwagę na konieczność poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. Temat ten został poruszony również na ostatniej sesji rady miasta.

Po brutalnej bójce, która miała miejsce 21 maja, w sieci pojawiła się kopia zabezpieczonego przez policjantów nagrania z monitoringu miejskiego. Przerażające sceny obrazują skalę problemu, z jakim borykają się zwykli mieszkańcy tej ulicy.

Policja tłumaczy, że nie odnotowuje na ul. Targowej więcej przestępstw oraz wykroczeń aniżeli w innych rejonach miasta. Zdaniem policji liczba interwencji jest na podobnym poziomie jak w przypadku niektórych osiedli.

Na liczne zarzuty mieszkańców o brak interwencji rzecznik kędzierzyńsko-kozielskiej policji odpowiada: "Policjanci wszystkich komórek na każdej zmianie podczas codziennych patroli mają w nadzorze ul. Targową. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie i w każdym przypadku ujawnienia przestępstwa lub wykroczenia podejmują czynności".

- Mieszkańcy mogą również anonimowo przekazywać policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie ich bezpieczeństwa za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Wszystkie uwagi i zgłoszenia są zawsze weryfikowane i uwzględniane przy planowaniu służb - wyjaśnia kom. Magdalena Nakoneczna. - Pamiętajmy jednak, że KMZB nie zastąpi zgłoszenia alarmowego, dlatego też w przypadku nagłego zagrożenia czy zaobserwowania przez mieszkańców niewłaściwego zachowania mającego znamiona wykroczenia bądź przestępstwa prosimy o niezwłoczne powiadomienie policji poprzez numer alarmowy 112.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

edek
edek 04.06.2020, 14:53
Policja kłamie , na zgłoszenia gdy słyszy ze cyganie , w ogóle nie reaguje !!!!

Pozostałe