Znów będzie można pójść do kina. Seanse w „Chemiku” i „Twierdzy” od 6 czerwca

  • 04.06.2020, 18:13
  • Ł
Znów będzie można pójść do kina. Seanse w „Chemiku” i „Twierdzy” od 6 czerwca Foto: materiały prasowe Plakat promujący komedię "Swingersi"
Zgodnie z decyzją Rządu RP istnieje możliwość otwarcia kin od soboty 6 czerwca. Tego dnia pierwsze seanse wyświetlone zostaną w kinach Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Z kolei kina sieci Helios jeszcze pozostaną zamknięte.

Po blisko trzymiesięcznej przerwie znów będzie można zasiąść w sali kinowej i rozkoszować się filmami na dużym ekranie. Od soboty kędzierzyński „Chemik” zaprasza na pokazy animowanej komedii familijnej pt. „Naprzód” (godz. 16.00 i 18.00) oraz polskiej komedii „Swingersi (godz. 20.00). Z kolei w kozielskiej „Twierdzy” zobaczymy: animowany „Gang zwierzaków (godz. 16.15), amerykański kryminał „Dżentelmeni” (godz. 18.00) oraz australijski horror „Niewidzialny człowiek” (godz. 20.00).

W kinie obowiązywać nas będą jednak pewne zasady:

- zakrywamy usta i nos,

- zajmujemy jedynie wskazane w systemie sprzedażowym miejsca (nie więcej niż połowy liczby miejsc na sali - rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami,

- wchodząc na teren kina myjemy i dezynfekujemy ręce,

- czekając w kolejce do kasy  zachowujemy bezpieczną odległość.

Obowiązek zachowania jednego wolnego miejsca między widzami nie dotyczy:

- osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym;

- widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia,

- widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.

 

Natomiast nie jest jeszcze ustalona data otwarcia kina Helios w „Odrzańskich Ogrodach”.

Spółka opublikowała komunikat, w którym czytamy między innymi, że sieć stawia na pierwszym miejscu komfort i bezpieczeństwo widzów oraz pracowników i dlatego zdecydowano, że multipleksy otwarte zostaną w późniejszym terminie.

„Czekamy na szczegółowe wytyczne sanitarne i obiecujemy, że odpowiednio przygotujemy kina na Wasz powrót. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby nasz repertuar był urozmaicony, tak aby każdy z Was znalazł idealny seans dla siebie” - czytamy w komunikacie Heliosa.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe