Znów pojadą dla wychowanków domu dziecka!

  • 05.06.2020, 16:38 (aktualizacja 05.06.2020, 17:19)
  • Andrzej Kopacki
Znów pojadą dla wychowanków domu dziecka! foto: K.K-K
W zeszłym roku dzięki wsparciu naszego strategicznego partnera Doctor Brew oraz firm 91 Detailing, Aktreklama i StanceSyndicate udało nam się uzbierać dla potrzebujących dzieci niemal 5000 złotych! Dziękujemy! W tym roku chcemy przebić tę sumę! Pomożecie? 100% wpłat zostanie przelane na Dom Dziecka w Koźlu zgodnie z regulaminem organizatora Rajdu Koguta. Całość wyprawy zostanie sfinansowana z środków własnych! Jedziemy dla dzieci - czytamy na portalu zrzutka.pl

Kto po raz kolejny zaoferował swoje wsparcie dla tej kozielskiej placówki? To tutejsi miłośnicy motoryzacji, występujący pod szyldem Klasyczne.KK lub też tajemniczym skrótem K.K-K. Już niebawem napiszemy nieco więcej o ich pasji i planach na najbliższą przyszłość, ale dziś skupmy się na nachodzącym wydarzeniu, czyli Rajdzie Koguta na trasie liczącej łącznie 470 km: Oława-Leszno-Poznań-Szczecinek-Koszalin-Mielno.

W gronie miłośników motoryzacji znajduje się m.in. Mateusz Kulik, który nie pierwszy raz wpadł na pomysł, aby Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu wesprzeć w ten niecodzienny sposób. Już kilka lat temu wspomniana wyżej kozielska placówka opiekuńczo-wychowawcza otrzymała pieniądze za sprawą niecodziennego rajdu.

Chodziło o prawie 100 tys. zł. i akcję Złombol 2016, czyli rajd starych samochodów, którego celem jest zbiórka pieniędzy dla potrzebujących. Tamten rajd był wyjątkowy. Dystans w jednym kierunku to ponad 3000 km (+mile morskie)! Po drodze Beskidy, Alpy oraz włoskie Apeniny i wiele, wiele godzin za kółkiem. Łącznie 8 krajów, 3 pasma górskie, 2 promy i niezliczone awarie! Do tego afrykańskie upały. Tamten rajd przebiegał przez Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię, Włochy, San Marino, Watykan, Tunezję. Każdy uczestnik z różnych zakątków kraju jadąc swoim autem udostępniał powierzchnie reklamowe pojazdu, w ten sposób udało się zebrać 1 mln zł. Pieniądze z akcji powędrowały już do instytucji z województwa śląskiego. W tym roku przyszła pora na Opolszczyznę, wybrano m.in. kozielski Dom Dziecka. Dyrekcja i wychowankowie sporządzili listę potrzeb, a organizator akcji odwiedził kozielski ośrodek. Kwota wsparcia w tym wypadku wyniesie 50 tys. zł

Za zebrane pieniądze dla placówki zakupiono nowe biurka, szafy, krzesła, narożnik, lodówki, łyżwy, piłki do kosza, siatkówki, nogi oraz rowery. Ponadto placówka otrzymała 49 tys. zł z przeznaczeniem na pobyt swoich podopiecznych w górach lub nad morzem.

- Pan Przecinak, nasza dzielna Škoda 105-S z 1983 r. znów jedzie dla dzieci w potrzebie! Niestety z powodu koronawirusa  tym razem nie pojedziemy ZŁOMBOLową trasą do Turcji -  ubolewa Mateusz Kulik. - Wielka wyprawa została odwołana. Postanowiliśmy jednak wystartować w Rajdzie Koguta organizowanym przez Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie! Ruszamy w Polskę! Po zakończonym rajdzie pojedziemy dalej dookoła naszego pięknego kraju: bałtyckim wybrzeżem a potem wzdłuż granicy, gdzie palec po mapie poniesie, a meta w Kędzierzynie-Koźlu! Już nie możemy się doczekać kiedy wystartujemy! Pan Przecinak gotowy pokazać nam Polskę od nieznanej strony! Pakujemy namioty i 11 czerwca Charity Rally Team #KK11 znów rusza w drogę. Będą fajne miasta i mieścinki! Wioski i wioseczki - nie kryje radości nasz rozmówca.

Więcej informacji na temat Rajdu Koguta znajdziesz TUTAJ

- Zapowiada się pięknie, a po drodze fotograficzne zadania do wykonania i wyśmienite widoki do zobaczenia! To lubimy, a jeszcze bardziej zabawa ta cieszy, jak przy okazji możemy wesprzeć potrzebujących - dodaje na koniec Mateusz Kulik, któremu życzymy miłych wrażeń, pięknych krajobrazów i jak najwyższej kwoty uzbieranej na rzecz domu dziecka.

Do końca zbiórki pozostały jeszcze 4 dni. Do piątku na godz. 16.30 zebrano już 1561 zł. z zaplanowanych 5000 zł. Chcesz pomóc? Link do zbiórki znajdziesz TUTAJ

Zapraszamy też do poniższej fotogalerii udostępnionej nam dzięki uprzejmości Mateusza Kulika.

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe