Ruszył konkurs „Piękna Wieś Opolska 2020”

  • 06.06.2020, 10:08
  • Ł
Ruszył konkurs „Piękna Wieś Opolska 2020” Foto: opolskie.pl Gąsiorowice w gminie Jemielnica to zwycięzca ubiegłorocznego konkursu
Zarząd województwa opolskiego ogłosił kolejną edycję konkursu „Piękna Wieś Opolska”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 26 czerwca.

To już 23. edycja konkursu, który promuje aktywne społeczności wiejskie i najciekawsze projekty, realizowane przez mieszkańców wsi. Jak pokazuje to wieloletnie doświadczenie, konkurs inspiruje do podejmowania nowych wyzwań, wyzwala zdrową rywalizację, zachęca do wspólnych działań.

Podstawowym osiągnięciem realizowanego przez te lata konkursu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców obszarów wiejskich w poprawę jakości życia na wsi – informuje Violetta Ruszczewska, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

W tym roku konkurs obejmował będzie dwie kategorie: „najpiękniejsza wieś” oraz „najlepszy projekt odnowy wsi”.

Co istotne, w tym roku zmienił się regulamin konkursu! Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną komisja oceniająca ograniczy wizje lokalne zgłaszanych do konkursu miejscowości i projektów (choć nie zrezygnuje z nich całkowicie). Dlatego należy do zgłoszenia dołączyć film lub prezentację zgłaszanego sołectwa lub projektu. To właśnie materiał dołączony do zgłoszenia będzie dla członków komisji podstawą do oceny. Ważne jest więc, żeby w przesłanym materiale – w miarę możliwości – odnieść się do wszystkich kryteriów oceny, zawartych w regulaminie konkursu.

Gminy proszone są jednocześnie o przesłanie samej wypełnionej karty zgłoszeniowej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 czerwca na adres e-mail: [email protected]

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe