Aktualny raport epidemiologiczny z powiatu

  • 06.06.2020, 10:52
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Aktualny raport epidemiologiczny z powiatu
W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 43 pacjentów, w tym 35 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (8 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych jest również jedno dziecko.

W izolacji domowej przebywają 32 osoby z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 165 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 105 osób. 139 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Jak podało 6 czerwca po godz. 10 ministerstwo zdrowia, w skali kraju 12641 osób wyzdrowiało z COVID-19, a 2128 pacjentów jest hospitalizowanych. W województwie opolskim mamy dziś 14 nowych przypadków zakażenia w tym osiem (pięć kobiet i trzech mężczyzn) w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Stan wszystkich jest dobry, a zakazili się lokalnie.

W sobotni poranek nie odnotowano u nas zgonów z powodu COVID-19.

22 czerwca szpital w Koźlu rozpocznie przyjmowanie pacjentów, czyli powróci do stanu sprzed epidemii. O powrocie placówki zdecydował wojewoda opolski, który wczoraj przesłał stosowną decyzję w tej sprawie. W 2/3 szpital przeznaczony będzie dla pacjentów niezakażonych, a w 1/3 pozostanie dla pacjentów z koronawirusem.

O jak najszybsze przywrócenie lecznicy wniosła już kilka tygodni temu starosta powiatu, która wystąpiła do ministra zdrowia, argumentując m.in., że od początku funkcjonowania szpitala jednoimiennego zajętość łóżek oscylowała w 40 proc. dla osób dorosłych i 20 proc. dla dzieci. Samorząd wiele razy podkreślał też, że decyzja znacznie ograniczyła dostęp mieszkańców do opieki specjalistycznej.

Od dzisiaj mogą być otwarte: siłownie, sale zabaw, baseny, parki rozrywki, kluby fitness oraz kina.

Źródło: Starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe