W Grupie Azoty ZAKSA spełniają swoje marzenia

  • 09.06.2020, 11:21
  • Ł
W Grupie Azoty ZAKSA spełniają swoje marzenia Foto: zaksa.pl
- Dostanie się do najlepszego klubu w Polsce jest bardzo dużym wyróżnieniem - mówi Mateusz Zawalski. – Ten transfer jest dla mnie spełnieniem marzeń - dodaje Rafał Prokopczuk. Obaj siatkarze dołączyli do składu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Nowi zawodnicy naszego klubu zgodnie przyznają, że z przejściem do czołowego klubu PlusLigi wiążą spore nadzieje, podkreślając przy tym, że otrzymaną szansę zamierzają wykorzystać.

- Wrażenia z pierwszego pobytu w Kędzierzynie-Koźlu są bardzo dobre, wszystko wygląda bardzo profesjonalnie - mówi Mateusz Zawalski.

25-letni zawodnik do tej pory grał na zapleczu ekstraklasy, a jego dobre występy potwierdzały noty i pewna pozycja w jednym z czołowych zespołów Krispol 1. Ligi. Dla środkowego najbliższy sezon będzie więc debiutem na parkietach PlusLigi.

- Dostanie się do najlepszego klubu w Polsce jest bardzo dużym wyróżnieniem, a zarazem ogromną szansą na sprawdzenie swoich umiejętności i podniesienia ich na jak najwyższy poziom siatkarski. Dla mnie to nowe doświadczenie. Liczę, że nasza współpraca będzie bardzo owocna, a mi osobiście ten sezon w ZAKSIE wiele da - dodał Mateusz Zawalski.

Perspektywa gry w czołowym klubie PlusLigi. Rywalizacja w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Przede wszystkim możliwość współpracy z mistrzem olimpijskim i trenowania u boku jednego z czołowych rozgrywających na świecie. To argumenty, które sprawiły, że dla młodego rozgrywającego podjęcie decyzji o przejściu do Grupy Azoty ZAKSA było wyjątkowo łatwe.

- Kiedy dostałem propozycję, brałem pod uwagę wiele aspektów. W tym właśnie fakt, że będę mógł się uczyć od najlepszego rozgrywającego na świecie – Benjamina Toniuttiego. Do tego będę pracował z trenerem Grbiciem, który również w trakcie swojej siatkarskiej kariery był jednym z najlepszych zawodników na tej pozycji. I myślę, że pracując z takimi osobowościami, będę w stanie podszkolić swoje umiejętności do maksimum - przyznał Rafał Prokopczuk.

Reprezentant Polski juniorów zaznacza również, że bycie częścią takiej drużyny, to dla niego wyróżnienie.

- Transfer do ZAKSY jest dla mnie spełnieniem marzeń, ale też ogromną szansą, którą postaram się wykorzystać i mam nadzieję, że będę mógł pomóc zespołowi jak najmocniej w tym najbliższym sezonie - dodał nowy rozgrywający mistrzów Polski.

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe