Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

  • 12.06.2020, 11:03
  • Źródło: Policja
Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę
Do tego zdarzenia doszło 11 czerwca przed godziną 19.00. Policjant z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy w czasie wolnym od służby jadąc drogą wojewódzką nr 425 zauważył przed Bierawą rowerzystę, który wywrócił się na jezdnię. W związku z zaistniałą sytuacją zatrzymał się by udzielić mu pomocy.

Gdy funkcjonariusz do niego podszedł, wyczuł silną woń alkoholu. W związku z tym uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce patrol drogówki. Rowerzysta został poddany badaniu na zawartość alkoholu.

Alkomat wykazał w organizmie 54-latka blisko 3 promile alkoholu. Teraz za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości mieszkaniec Gminy Bierawa będzie odpowiadał przed sądem. Za to wykroczenie grozi mu kara aresztu lub grzywny.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Źródło: Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lol
Lol 13.06.2020, 10:45
Brawo brawo! I już prawie nikt nie pamięta poniżającej ucieczki z komisariatu. Ach ci dzielni policjanci! Kolejny przestępca zatrzymany!

Pozostałe