Korneliusz Banach przedłużył kontrakt z Grupą Azoty ZAKSA

  • 12.06.2020, 17:31
  • Ł
Korneliusz Banach zostaje w Grupie Azoty ZAKSA
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Korneliusz Banach w kolejnym sezonie również będzie bronił barw Grupy Azoty ZAKSA. - Zdecydowałem się zostać, ponieważ czuję się tutaj jak w domu. Zawsze moim marzeniem było reprezentowanie tego klubu i cieszę się, że mogę je spełniać – przyznaje libero.

Korneliusz Banach ma za sobą cztery sezony spędzone na parkietach PlusLigi i wszystkie rozegrał w barwach ZAKSY. Po czterech latach gry w zespole Młodej Ligi (2011-2015), jako drugi libero, trafił do pierwszego zespołu ZAKSY w 2015 roku. Szlifując swoją formę u boku mistrza świata Pawła Zatorskiego młody zawodnik wykorzystywał otrzymane szanse.

Kędzierzynianin w swojej seniorskiej karierze tylko na jeden sezon (2018/2019) rozstał się z naszym zespołem, aby po roku gry w zaprzyjaźnionym klubie ze Strzelec Opolskich ponownie wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej, dołączając do drużyny Nikoli Grbicia. Z naszym zespołem siatkarz sięgał po najwyższe trofea, dwukrotnie zdobywając tytuł mistrza kraju (2016, 2017), raz wicemistrzostwo (2018) i Puchar Polski (2017), a w niedawno zakończonym sezonie do tego dorobku dodając Superpuchar Polski.

Jak podkreśla zawodnik możliwość bronienia barw Grupy Azoty ZAKSA jest dla niego spełnieniem marzeń.

- Zdecydowałem się zostać w ZAKSIE, ponieważ czuję się tutaj jak w domu. Zawsze moim marzeniem było reprezentowanie tego klubu i cieszę się, że mogę je spełniać. Klub jest świetnie zorganizowany, nigdy niczego tutaj nie brakuje, co pozwala skupić się tylko na siatkówce - podkreśla Korneliusz Banach.

Nie bez znaczenia były możliwości, jakie przed zawodnikiem otwiera praca w Kędzierzynie-Koźlu.

- Kluczową sprawą również jest ciągły rozwój pod okiem świetnego trenera i sztabu szkoleniowego. Oczywiście atmosfera w drużynie jest znakomita. Mamy ze sobą bardzo dobry kontakt, dzięki czemu ciężka praca, jaką wykonujemy, staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie będziemy walczyć o najwyższe cele i dawać wiele radości naszym kibicom - dodał 26-letni libero.

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe