"Czytanki na Rynku". Nowa inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej

  • 18.06.2020, 20:04
  • Ł
"Czytanki na Rynku". Nowa inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej
Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na inaugurację akcji „Czytanki na Rynku”, która odbędzie się na kozielskim rynku 24 czerwca o godz. 10.

„Czytanki na Rynku” to cykliczne spotkania dla najmłodszych. Dzieci będą mogły posłuchać opowieści czytanych przez zaproszonych gości oraz bibliotekarzy.

Zaproszenie na spotkanie inauguracyjne przyjęli m.in. prezydent miasta Sabina Nowosielska i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Radłowski, którzy wraz z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej Izabelą Migocz przeczytają fragmenty książek, które łączy magia.

Głównym celem jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i opowieści jako sposobu na wychowanie szczęśliwego człowieka, a także pobudzanie i pogłębianie motywacji uczestników do nauki czytania poprzez stwarzanie optymalnych warunków do rozwijania ich zainteresowań czytelniczych.

- Miejsce, które planujemy wykorzystać to niedawno wyremontowany kozielski rynek sąsiadujący z głównym wejściem do biblioteki. Głównym partnerem akcji jest MOSiR, który udostępnia leżaki. Będzie można na nich wygodnie usiąść i cieszyć się dobrą literaturą – informuje Patrycja Mynarek z działu promocji MBP.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 21.06.2020, 10:41
Świetny pomysł ! Może ktoś znajdzie czas i sposób, aby zmobilizować do słuchania dzieci z Targowej? Jest ich tam sporo, niektóre już lubią bić się i patrzeć jak krew się leje.
Może znajomość z literaturą pomoże niektórym z nich dorastać w zwykły, dziecięcy sposób?

Pozostałe