Premier Morawiecki rozwiał wszelkie wątpliwości. Oświata wraca na właściwe tory

  • 25.06.2020, 09:48 (aktualizacja 25.06.2020, 11:27)
  • Źródło: Radio Łodź
Premier Morawiecki rozwiał wszelkie wątpliwości. Oświata wraca na właściwe tory
Od 1 września dzieci i młodzież wracają do szkoły - zapowiedział dziś premier Mateusz Morawiecki, który był gościem „Rozmowy Dnia” Radia Łódź. Premier dodał, że to jest pewna decyzja.

Przypomnijmy, ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stacjonarne nauczenie w szkołach i na uczelniach w Polsce jest zawieszone od 12 marca. Szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

- Nie ma możliwości powrotu do całkowitego zamknięcia gospodarki nawet w przypadku wystąpienia drugiej fali epidemii - zapewnił w rozmowie z Radiem Łódź szef rządu. Jego zdaniem niewykluczone, że mogą pojawić się obostrzenia, ale podobnej sytuacji do tej z marca i kwietnia nie będzie.

- Od początku września dzieci wracają do szkoły, młodzież także, to pewna decyzja. Na początku października studenci wracają na uczelnię, i jeśli nawet rzeczywiście jesienią czy późniejszą jesienią znowu koronawirus zaatakuje, to mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory - mówił na falach Radia Łodź premier Mateusz Morawiecki.

Dodał również, że polska gospodarka może porazić sobie z kryzysem dużo lepiej niż inne kraje w Unii Europejskiej, na co wskazują choćby informacje z rynku pracy. - 3,5 procent - drugie najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej. Polski GUS mówi 6 procent i również jest to drugie lub najniższe bezrobocie. Myślę, że wracamy powoli do normalności i latem czy jesienią będziemy już powoli wychodzić z tego kryzysu, i że jest szansa na coś, co makroekonomiści nazywają V-kształtnym odbiciem gospodarczym - dodał premier.

Poniżej 7-minutowy wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim w Radiu Łódź z 25 czerwca

loadingŁaduję odtwarzacz...
Źródło: Radio Łodź

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe