Tradycyjnie urodziła się dziewczynka. Eliza to już drugi Bobas Miesiąca w Roszowickim Lesie

  • 25.06.2020, 09:52
  • ART
Tradycyjnie urodziła się dziewczynka. Eliza to już drugi Bobas Miesiąca w Roszowickim Lesie
Eliza Nawrat to laureatka organizowanego przez „Lokalną” plebiscytu na Bobasa Miesiąca. Dziewczynka wygrała kwietniową edycję naszej zabawy. 18 czerwca odwiedziliśmy ją i jej rodziców, by wręczyć nagrody za wygraną w konkursie.

Eliza urodziła się 4 marca o godzinie 18.25. To pierwsze dziecko Nikoli i Aleksandra. Szczęśliwa rodzina mieszka w Roszowickim Lesie. Co ciekawe, to już drugie dziecko, które wygrało konkurs w tej miejscowości. W ubiegłym roku udało się to, urodzonej 27 września, Oliwii Erfurt. Dziewczynki mieszkają niedaleko siebie i chodzą razem na spacery.

W rodzinie pani Nikoli tradycją jest, że jako pierwsze rodzą się dziewczynki.

- Mam trzy siostry i wszystkie miały jako pierwsze córeczki – opowiada szczęśliwa mama Elizy. Rodzice Bobasa Miesiąca kochają swoją pociechę ponad wszystko.

- Trudno sobie nawet wyobrazić życie bez niej - mówi dumny pan Aleksander. Tatuś uwielbia, gdy córka leży na jego brzuchu i patrzy na niego. Mamusia z kolei lubi śpiewać jej bajki. Dziewczynka, nim przyszła na świat, lubiła muzykę. Gdy tylko coś w pobliżu grało, kopała w brzuszku.

- Teraz, gdy włączymy piosenkę, to tańczy, piszczy i rusza nogami – opowiadają rodzice. Eliza jest bardzo silną dziewczynką: potrafi sama obrócić się z pleców na brzuszek, łapie też rączkami nogi. Lubi, gdy wokół niej coś się dzieje. Uwielbia być noszona na rączkach oraz kąpiele. Gdy tylko rodzice ściągają jej ubranie, zakłada ręce za główkę i czeka, aż zostanie przeniesiona do wanienki.

- Zawsze kąpiemy ją wspólnie, mąż trzyma, a ja myję – mówi Nikola Nawrat, która codziennie robi ukochanej córeczce przynajmniej jedno zdjęcie.

Aleksander i Nikola są małżeństwem od trzech lat. Oboje pochodzą z Roszowickiego Lasu, a ich znajomość sięga przedszkola.

Głowa rodziny na co dzień pracuje jako kierownik projektu w ETP SA w Bierawie. Okres pandemii, kiedy firma pracowała zaocznie, wykorzystał, by jak najwięcej czasu spędzać z córką. Nikola jest zatrudniona w firmie Spot Light, obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim. Bobas Miesiąca daje pospać rodzicom. W nocy śpi nawet 9 godzin, a rekord to 9,5 godziny.

W głosowanie zaangażowała się cała rodzina.

- Chrzestna zbierała gazety, dziadkowie wycinali kupony – wyliczają rodzice.

Eliza za wygraną w konkursie otrzymała sporo atrakcyjnych nagród. Piszemy o nich na stronie: bobasmiesiaca.pl. Tam też znajdują się szczegółowe wyniki zabawy. Laureatce konkursu życzymy dużo zdrówka, a w niedalekiej przyszłości braciszka lub siostrzyczki, natomiast rodzicom wiele radości z wychowywania córeczki.

ART

Zdjęcia (35)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe