czwartek, 28 marca 2024 21:17

Sukces uczniów kędzierzyńskiego ogólniaka w Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym

Zorganizowany po raz 53 Międzyszkolny Turniej Fizyczny został oficjalnie zakończony. W wyniku epidemii nie można było przeprowadzić uroczystego finału. O końcowych wynikach zadecydowały więc punkty otrzymane w poprzednich etapach. Pierwsze miejsce oraz tytuł laureata zdobył Krzysztof Wołkonowski! Na wysokich lokatach znalazła się również trójka finalistów: Igor Labocha - VII miejsce, Piotr Cichoń - XIII m miejsce, Szymon Bar - XVII m miejsce. W klasyfikacji drużynowej II Liceum Ogólnokształcące zajęło pierwsze miejsce.
  • Źródło: Marek Słota, Kuratorium Oświaty w Opolu

Autor: foto: PIXABAY

Przypomnijmy, 29 lutego 2020 r. odbyły się I i II etap 53 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego, do których przystąpiło 284 uczniów z 23 szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Uczniowie w I etapie rozwiązywali test wyboru zawierający 25 pytań. Na rozwiązywanie testów uczniowie mieli do dyspozycji 75 minut. Ci zawodnicy, którzy uzyskali 12 i więcej punktów mogli przystąpić do etapu II. Uczniowie w II etapie rozwiązywali zadania i pytania o charakterze opisowym. Na rozwiązanie zadań II etapu przeznaczony był czas 90 minut. Odpowiedzi uczniów były sprawdzane i punktowane przez pracowników Instytutu Fizyki UO. Na tym etapie zostało wyłonionych 22 uczniów z najlepszymi wynikami, którzy zostali zakwalifikowani do finału. Ze względu na pandemię, w roku 2020 nie przeprowadzono finału, a wszyscy uczestnicy finału otrzymali tytuł FINALISTY 53 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego. Odpowiedzi uczniów II etapu były oceniane przez Komisję w składzie: dr hab. Ewa Pawelec, prof. UO; dr hab. Wiesław Olchawa prof. UO; dr hab. Adam Bacławski, prof. UO; dr Ireneusz Książek; dr Grzegorz Engel; dr Mariusz Żaba.

W klasyfikacji indywidualnej

I miejsce zdobył  Krzysztof Wołkonowski uczeń Katarzyny Iskra-Kiecanki z II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu,
II miejsce zdobył  Kacper Majkowski uczeń Joanny Kędzierskiej z Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich,
III miejsce zdobył Piotr Łazik uczeń Katarzyny Uchańskiej-Łukasik z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich
IV miejsce zdobył Mateusz Hurnik uczeń Grzegorza Korbasia z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr II w Opolu
V miejsce zdobył Piotr Zug uczeń Mariusza Jagusia z I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie
VI miejsce zdobył  Bohdan Shveida uczeń Dariusza Kowolika z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku

W klasyfikacji zespołowej:

I miejsce zdobyło II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu,
II miejsce
zdobyło Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II w Opolu,
III miejsce
zdobyło Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich

We wrześniu odbędzie się uroczyste zakończenie turnieju, na którym szkoła otrzyma pamiątkowy puchar.