Kto powiedział, że ryby nie mają głosu? Euro-Country współrealizuje projekt, w którym pełnią one kluczową rolę

  • 26.06.2020, 10:28
  • W
Kto powiedział, że ryby nie mają głosu? Euro-Country współrealizuje projekt, w którym pełnią one kluczową rolę Fot. UMWO Umowę na realizację projektu podpisano w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu
Lokalna grupa działania Euro-Country z Polskiej Cerekwi razem z Muzeum Wsi Opolskiej, Rybacką Lokalną Grupą Działania Opolszczyzna i Departamentem Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego zrealizuje projekt pn.: "Głos mają ryby". W ramach inicjatywy Euro-Country chce przeprowadzić renaturalizację stawów w Grodzisku, Dziergowicach i Zakrzowie.

Liderem projektu jest Rybacka Lokalna Grupa Działania Opolszczyzna. W ramach dofinansowania z RPO w wysokości 3,6 mln zł (wartość całościowa projektu to niemal 5 mln zł), planuje się m.in. urządzenie stałej ekspozycji dotyczącej rybołówstwa, opracowanie przewodnika o florze i faunie zawierającego przegląd gatunków roślin i zwierząt występujących na stawach oraz w ich bliskim otoczeniu i przeprowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych takich jak konkurs plastyczny, warsztaty i wydanie materiałów edukacyjnych dla najmłodszych.

Zadanie inwestycyjne, które zrealizuje Euro-Country, obejmie oczyszczenie stawów, umocnienie brzegów, zarybienie i przywrócenie naturalnych siedlisk wodnych. "Postawimy również infrastrukturę turystyczną wokół akwenu Dębowa. W ramach projektu przeprowadzimy warsztaty edukacyjne dotyczące tradycji wikliniarskich oraz wędkarskie dla dzieci i młodzieży z naszego terenu" - informuje LGD z Polskiej Cerekwi na swojej stronie internetowej. 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe