Trwają wybory prezydenckie. Przed niektórymi lokalami wyborczymi utworzyły się tasiemcowe kolejki

  • 28.06.2020, 10:25
  • Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza
Trwają wybory prezydenckie. Przed niektórymi lokalami wyborczymi utworzyły się tasiemcowe kolejki
O godzinie 7. w całej Polsce zostały otwarte lokale obwodowych komisji wyborczy. W skali kraju przeszło 25 tysięcy. Również w samym Kędzierzynie-Koźlu wszystko przebiega zgodnie z planem. Nie ma żadnych sygnałów o zakłóceniach w przebiegu wyborów.

- Należą się od nas przeprosiny, ale pandemia nie jest zależna od PKW. Z tego powodu szybkość oddania głosu jest spowolniona - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak, który przypomniał, że ze względu na koronawirusa obowiązują rygory sanitarne.- Widzimy co się dzieje przed lokalami. Są olbrzymie kolejki. Mam nadzieję, że w ciągu dnia będą one mniejsze - dodał szef PKW.

Na razie głosowanie przebiega bez poważniejszych incydentów. Wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte bez zakłóceń - zapewnił Sylwester Marciniak. Nie ma też informacji, aby wyborcy mieli problemy z oddaniem głosu.

Po godzinie 10.00 pojawiła się informacja, że w całym kraju odnotowano 93 przypadki uszkodzeń ogłoszenia, w jednym przypadku odnotowano przekazanie niewykorzystanej karty do głosowania innej osobie. Łącznie odnotowano 8 przestępstw i 159 wykroczeń dot. wyborów.

W miejscowości Jedwabno mężczyzna, który kilka dni temu rozwieszał plakat wyborczy, został napadnięty. Sprawę bada prokuratura. Natomiast wczoraj w Wałbrzychu trzech pracowników straży miejskiej zdejmowało plakaty wyborcze różnych kandydatów.

Państwowa Komisja Wyborcza w dzień wyborów ma mieć w sumie cztery konferencje prasowe. Następne zaplanowane są na godz. 13.30 i 18.30 PKW będzie informować o frekwencji wyborczej i przebiegu głosowania. Na ostatniej konferencji o godz. 22 PKW przekaże informacje o zakończeniu głosowania.

Istotne informacje na temat dzisiejszych wyborów znajdziesz również TUTAJ

 

 

 

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janoo13
Janoo13 29.06.2020, 13:41
Wyborcy PiS będą zmotywowani do głosowania. A opozycji?? No z tym może być różnie...

Pozostałe