Kontrole autokarów

  • 29.06.2020, 12:07
  • Źródło: policja
Kontrole autokarów
Powoli rozpoczyna się czas letnich wyjazdów. W tym roku, w wyjątkowych okolicznościach związanych z pandemią Covid-19. Szykując się na wypoczynek nie zapominajmy o przepisach sanitarnych i dystansie społecznym. Zadbajmy również o to, aby korzystać ze sprawnych i bezpiecznych środków transportu. Potrzebę kontroli autokaru może zgłosić każdy. Wystarczy tylko zadzwonić na numer 47 8634203.

Jak co roku w czasie wakacji policjanci prowadzą na drogach naszego powiatu wzmożone kontrole autokarów oraz samochodów przewożących dzieci.

Rodzice, opiekunowie oraz organizatorzy wycieczek, mogą zwrócić się o wykonanie kontroli autokaru przed podróżą. Wystarczy przekazać informację o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu dzwoniąc pod numer 47 8634275 lub 47 8634203.

Kontrole będą przeprowadzane na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Wojska Polskiego 18.

W przypadku gdy na miejscu zbiórki będziemy mieli jakiekolwiek podejrzenia, co do niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego bezwzględnie należy powiadomić policjantów dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Informujemy, że autokar możemy sprawdzić także we własnym zakresie na stronie: bezpiecznyautobus.gov.pl. Można tam uzyskać podstawowe informacje techniczne, dotyczące ostatniego przeglądu, daty produkcji pojazdu, przebiegu, ilości miejsc przeznaczonych dla pasażerów oraz polisy OC.

Źródło: policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe