Pierwsze narodziny po przerwie wywołanej COVID-19 i od razu bliźniaki. Takie szczęście na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Koźlu

  • 02.07.2020, 12:21 (aktualizacja 02.07.2020, 12:59)
  • W
Pierwsze narodziny po przerwie wywołanej COVID-19 i od razu bliźniaki. Takie szczęście na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Koźlu
W odstępie jednej minuty przyszły na świat dwa małe szczęścia. Po uruchomieniu oddziałów szpitala w Koźlu - do 22 czerwca zamkniętych z powodu epidemii koronawirusa i przekształceniu placówki w szpital jednoimienny - w Koźlu na porodówce znów rodzą się dzieci.

O przywróceniu szpitala SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu do normalnego funkcjonowania, a tym samym wznowieniu działalności kozielskiej porodówki, pisaliśmy TUTAJ.

Na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Koźlu już pierwszego dnia po wznowieniu działalności przeprowadzono pierwsze porody. Tę szczęśliwą serię zapoczątkowała pacjentka, która wydała na świat bliźniaki. Dzieci urodziły się poprzez cesarskie cięcie. Po kilku dniach zostały wypisane ze szpitala. 

- 22 czerwca o godzinie 12.44 urodziła się dziewczynka o wadze 3000 gr i długości 50 cm, która została nazwana imieniem Lilianna. A o godzinie 12.45 na świat przyszedł Mateusz o wadze 2680 gr i długości 52 cm. To pierwsze dzieci po przerwie "COVID-owej", które narodziły się w naszym szpitalu - informuje dr Jacek Mazur, z-ca dyrektora ds. medycznych szpitala w Koźlu.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe