Nie trzeba składać wniosków o umorzenie pożyczki do 5 tys. złotych

  • 03.07.2020, 14:10
  • Ł
Nie trzeba składać wniosków o umorzenie pożyczki do 5 tys. złotych
Dobre wieści dla mikroprzedsiębiorców. W związku ze zmianą przepisów ci, którzy otrzymali pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej (do 5 tys. zł), nie muszą składać wniosków o jej umorzenie.

Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu umorzenie będzie następowało automatycznie na podstawie informacji w CEIDG/KRS. Oczywiście tylko wtedy, gdy przedsiębiorca spełni warunek umorzenia tzn. będzie prowadził działalność gospodarczą przez trzy miesiące od dnia udzielenia pożyczki (tj. otrzymania przelewu).

Jednocześnie PUP informuje, że zawarta już umowa, nie wymaga podpisania aneksu.

Przypomnijmy, że z pożyczki może skorzystać mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą przed 1 kwietnia 2020 r. Aby uzyskać wsparcie należy złożyć wniosek do PUP. Pieniądze zostaną przelane na podany numer konta, w ciągu dwóch dni roboczych, po zaakceptowaniu wniosku przez urząd pracy.

Wszelkie informacje na temat pożyczki dla mikroprzedsiębiorców oraz innych działań w ramach tarczy antykryzysowej realizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu znajdziecie: TUTAJ.

Ł

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe