Jechał pijany i bez prawa jazdy. Zatrzymał go policjant po służbie

  • 07.07.2020, 12:57
  • Źródło: Policja
Jechał pijany i bez prawa jazdy. Zatrzymał go policjant po służbie

Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta z kędzierzyńsko-kozielskiego komisariatu zakończyła jazdę nietrzeźwego kierowcy. 33-latek kierujący renault miał blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą jazdę. Mężczyzna nie miał także prawa jazdy.

To kolejny przykład, gdy czujność policjanta po służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy.

W czwartek, policjant z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu kończąc służbę usłyszał, że kierowca renault poruszający się po drogach naszego miasta może być nietrzeźwy.

Chwilę po tym, gdy funkcjonariusz wracał ze służby przed godz. 23:00, zauważył ten pojazd w rejonie ul. Gazowej. Wówczas ruszył za nim i wykorzystując dogodny moment zajechał mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Następnie poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego, który skierował tam patrol. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zbadali stan trzeźwości 33-latka. Urządzenie pokazało, że miał on w organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on prawa jazdy, ponieważ wcześniej zostało mu zatrzymane za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu może być przyczyną wielu ludzkich tragedii.

Przypominamy ! Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która w stanie trzeźwości prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli kierowca ten był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe