Z każdym dniem czują się coraz bardziej bezsilni i zdesperowani. Właściciele kilkunastu psów szukają dla nich nowych domów

  • 07.07.2020, 14:33 (aktualizacja 07.07.2020, 17:57)
  • W
Z każdym dniem czują się coraz bardziej bezsilni i zdesperowani. Właściciele kilkunastu psów szukają dla nich nowych domów W
Państwo Sylwia i Jan Kaligowie mieszkają w wynajętym domu w Reńskiej Wsi. Niebawem będą musieli go opuścić i przeprowadzić się do mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu. Jednakże na chwilę obecną nie jest to możliwe, gdyż pod ich opieką pozostaje siedemnaście psów, z których mogą ze sobą zabrać tylko jedno - najstarsze - zwierzę.

Gdyby nie sytuacja materialno-bytowa, chcieliby zatrzymać czworonogi. Rozumieją jednak, że w ich sytuacji nie może być o tym mowy. Dlatego od zeszłego roku podejmują różne kroki, by znaleźć swoim zwierzętom nowe, dobre domy. Pomagała im w tym m.in. organizacja prozwierzęca "Straż dla Zwierząt", gmina Reńska Wieś i osoby prywatne. Niestety, jak dotąd udało się wyadoptować jedynie dwa psy.

Nie wiedzą, co dalej robić i gdzie szukać pomocy. Mimo podejmowanych starań nie mogą znaleźć sposobu ani na zatrzymanie psów, ani na znalezienie im nowych domów. Tymczasem termin, w którym muszą opuścić wynajmowany dom, zbliża się nieubłaganie.

- Nie wiemy, co jeszcze możemy zrobić. Z każdym dniem czujemy się coraz bardziej bezsilni i zdesperowani - mówi pani Sylwia.

Psy są zadbane. Jesienią ubiegłego roku zostały zaszczepione i odrobaczone. W ich sprawie można się kontaktować telefonicznie z państwem Kaligami - nr tel. 694 270 388.

W

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

GaBa
GaBa 01.10.2020, 07:15
W czteropiętrowym bloku na III piętrze miałam 25 kg psa, przez 17 lat... Znalazł go jako porzuconego, kilku tygodniowego szczeniaka mój sąsiad - dosłownie: w grudniu, po południu. Umarł śmiercią naturalną, cichutko, spokojnie, we śnie...
I wystarczy! Teraz kolej na innych!
mieszkaniec
mieszkaniec 08.07.2020, 18:32
Trzeba dać ogłoszenie ogólnopolskie. W KK częściej wrony i gołębie dokarmiają niż zajmą się psiakiem.

Pozostałe