Jakub Kochanowski zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSA. Klub potwierdził kontrakt reprezentanta Polski

  • 07.07.2020, 17:59
  • Źródło: Grupa Azoty ZAKSA
Jakub Kochanowski zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSA
loadingŁaduję odtwarzacz...
Reprezentant Polski i mistrz świata Jakub Kochanowski został zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. - Przychodzę tutaj walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko - zapowiada nowy środkowy aktualnych mistrzów kraju.

O tym transferze mówiło się od dawna, ale dopiero 7 lipca o godz. 18 klub z Kędzierzyna-Koźla potwierdził, że jeden z najzdolniejszych siatkarzy ostatnich lat w Polsce będzie reprezentantem Grupy Azoty ZAKSA.

Jakub Kochanowski po dwóch sezonach gry w Bełchatowie przenosi się do Kędzierzyna-Koźla. Pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce nasz nowy zawodnik stawiał w Olsztynie, broniąc barw miejscowego AZS-u w latach 2016-2018. Do pierwszej drużyny akademików z Warmii i Mazur reprezentant Polski trafił po trzech latach występów w drużynie Młodej Ligi.

Nowy środkowy klubu z Kędzierzyna-Koźla podkreślił, że oferta ZAKSY była dla niego atrakcyjna m.in. pod względem sportowym.

- Nie trzeba było mnie długo przekonywać do przyjęcia tej propozycji. Grupa Azoty ZAKSA to jeden z topowych klubów w Polsce, walczący o najwyższe cele i uczestniczący w Lidze Mistrzów. Przychodzę tutaj walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko. Oczywiście nie możemy celować w nic innego niż mistrzostwo kraju, bo myślę że każdy medal jest sukcesem dla klubów PlusLigi. Myślę jednak, że zdobywając srebro czy brąz ta drużyna, składająca się z ambitnych chłopaków czułaby pewien niedosyt, dlatego mam nadzieję, że będę w stanie pomóc zdobyć ten złoty medal - przyznał Jakub Kochanowski.

Jakub Kochanowski to aktualny mistrz świata i reprezentant Polski, ale również reprezentant złotego pokolenia polskiej siatkówki, jak określono zawodników z roczników 1997 i 1998, którzy w rozgrywkach młodzieżowych zdobyli wszystko, co było do zdobycia: mistrzostwo Europy i świata kadetów (2015), mistrzostwo Europy juniorów (2016), mistrzostwo świata juniorów rok później (2017).

Warto zaznaczyć, że podczas finałów mistrzostw świata juniorów w 2017 roku to właśnie Jakub Kochanowski został wybrany MVP rozgrywek. Młodzieżowa reprezentacja Polski, z naszym środkowym w składzie, osiągnęła imponujący rezultat – 48 wygranych meczów z rzędu. Kuba był jednym z zawodników, którzy szybko otrzymali powołanie do seniorskiej reprezentacji. Tę szansę wykorzystał bezbłędnie, co potwierdzają kolejne sukcesy 23-letniego środkowego. Jakub na swoim koncie ma tytuł mistrza świata (2018 rok), brąz mistrzostw Europy (2019 rok) oraz srebro wywalczone podczas Pucharu Świata (2019 rok).

 

Transfer Jakuba Kochanowskiego zamyka skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na sezon2020/2021, który wygląda następująco:

rozgrywający: Benjamin Toniutti i Rafał Prokopczuk;

atakujący: Łukasz Kaczmarek i Bartłomiej Kluth;

przyjmujący: Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Piotr Łukasik i Adrian Staszewski;

libero: Paweł Zatorski i Korneliusz Banach;

środkowi: David Smith, Jakub Kochanowski, Krzysztof Rejno i Mateusz Zawalski.

Po zakończonym okresie przygotowawczym skład podstawowy będzie również uzupełniany zawodnikami ZAKSY Strzelce Opolskie.

 

Źródło: Grupa Azoty ZAKSA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

v
v 10.07.2020, 15:37
Włosy już ma krótkie. Specjalnie zapuszczał dla potrzebujących dzieciaków !!

Pozostałe