Woda w Starym Koźlu i Brzeźcach jest nieprzydatna do spożycia. Jej jakość zakwestionował sanepid

  • 09.07.2020, 12:40
  • W
Woda w Starym Koźlu i Brzeźcach jest nieprzydatna do spożycia. Jej jakość zakwestionował sanepid
Dostarczana wodociągiem z Korzonka do dwóch sołectw w gminie Bierawa woda może być wykorzystywana wyłącznie do prac porządkowych i celów sanitarnych - mycia podłóg i spłukiwania toalet.

Nie pozostawia złudzeń komunikat Państwowego Inspektora Sanitarnego w Kędzierzynie-Koźlu dotyczący wodociągu awaryjnie zaopatrującego Stare Koźle i Brzeźce. Na razie wody dostarczanej do nich awaryjnym wodociągiem ze studni w Korzonku nie wolno wykorzystywać nawet do kąpieli.

- Próbujemy pozbyć się problemu. Płuczemy sieć. Woda nadal jest dostarczana mieszkańcom w cysternach przy sklepach "Lewiatan" w Starym Koźlu i Brzeźcach. Wyniki kolejnych badań próbek wody pojawią się najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia. Do tego czasu trzeba się stosować do wytycznych zawartych w komunikacie - mówi Piotr Walkiewicz, dyrektor Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Bierawie.

Konieczność zbudowania awaryjnej nitki wodociągowej pojawiła się po awarii stacji uzdatniania wody w Starym Koźlu z 3 czerwca. W jej wyniku jedna z dwóch studni zaopatrujących w wodę Stare Koźle i Brzeźce będzie musiała przejść remont. Drugą, której nie da się już naprawić, zastąpi nowa konstrukcja.

 

Komunikat (*pdf) można pobrać TUTAJ.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sąsiad
Sąsiad 10.07.2020, 00:00
Wytyczne? ŻADNYCH WYTYCZNYCH! Tylko komunikat że nie można używać wody do niczego! Tylko do toalety. Zastanawiam się co mają zrobić ludzie którzy mają bydło i inne zwierzęta!
Wody pitnej nie ma od MIESIĄCA! A gmina gówno robi w tym kierunku!
Niech sami nie używają wody!!! Może im się oczy otworzą!
Alina
Alina 09.07.2020, 17:16
Ale skąd te zanieczyszczenia?
Płukanie nic nie da jeśli nie zlikwidujemy źródła zanieczyszczeń.
Może ktoś nie ma zaworu zwrotnego a używa wody ze swojej zanieczyszczonej studni?
Może warto by taką kontrolę u wszystkich odbiorców przeprowadzić?

Pozostałe